Call Usازمیر، شهر دیدنی ترکیه

(1 رای, میانگین: 5٫00 از 5)
دسته‌ها: ازمیر. سفر: اروپا.

اگر مایلید به کشوری سفر کنید که به کشورمان نزدیک باشد و در مخارجتان هم صرفه جویی شود، کشور ترکیه می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد. هزینه های مورد استفاده در این کشور فوق العاده کمتر از دیگر کشورهای اروپا می باشد به همین دلیل می توانید از تمام تفریحات و مکان های توریستی این کشور دیدن کنید و محدودیتی زمانی یا مکانی نداشته باشید. باید به شما توصیه کنیم که بجای سفر به شهرهای شلوغی همچون استانبول و آنکارا به ازمیر، شهر دیدنی ترکیه سفر کنید، مطمئنا از این سفر پشیمان نخواهید شد.

ازمیر، شهر دیدنی ترکیه

ازمیر، شهر دیدنی ترکیه

درباره شهر ازمیر

شاید دانستن در مورد تاریخ این شهر برای تان جالب باشد. ازمیر شهری باستانی است و تاریخی پر فراز و نشیب دارد. این شهر قدیمی، در منطقه فعلی بور نووا (Bornova) واقع بوده و بر اساس حفاری های باستان شناسی اخیر، تاریخ سکونت در این شهر به 6500 سال قبل از میلاد و دوران قبل از تمدن تروی می رسد. در 1500 سال قبل از میلاد، با حظور تمدن هیتایتی ها در این منطقه و تا زمان تمدن تروی، یعنی تا حدود 1200 سال قبل از میلاد، خط و کتابت در آن وجود داشت.

اما با هجوم اقوام بالکانی به این منطقه و منسوخ شدن خط، سراسر آناتولی مرکزی و غربی بار دیگر در ورطه تاریکی فرو رفت. این وضعیت تا زمان روی کار آمدن شاهان محلی فریگیه Frigya در 730 قبل از میلاد ادامه یافت.

دو جاذبه گردشگری مهم

از جمله جاذبه های گردشگری ازمیر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کدیفه کاله(Kadifekale)

یکی از ارتفاعات شهر ازمیر تپه کادیفه است. تپه کادیفه کاله در شرق ازمیر واقع است و دژی متعلق به قرون وسطی بر بالای آن قرار دارد. از بالای این تپه و بقایای برجای مانده از این دژ، چشم انداز شگفت انگیز شهر، خلیج ازمیر و تپه های آن مشاهده می شود. دیوارهای عظیم اطراف این دژ با چهل برج که قدمت آنها به قرون وسطی باز می گردد و چندین بنای دیگر متعلق به دوره ی حکومت رومیان، بیزانس ها، ژنوها و عثمانیان از جاذبه های دیدنی این تپه هستند.

کدیفه کاله

کدیفه کاله

در پایین تچه نیز بقایایی از سالن نمایش رومی و ورزشگاهی با گنجایش بیست هزار نفر دیده می شود. این قلعه در زمان اسکندر کبیر توسط یکی از ژنرال‌های او به نام لیسماکوس دوباره سازی گردید که آثار آن تا به امروز باقیست.

ساحل دریای اژه

ساحل این دریا یکی از چشم اندازهای جذاب دریای اژه است. خط ساحلی باشکوهی که آب شفاف دریای اژه به آن برخورد می کند، مملو است از کرانه های قدیمی که توسط باغ های زیتون، پرتگاه های سنگی و جنگل های کاج احاطه شده اند.

ساحل دریای اژه

ساحل دریای اژه

اگر شما عاشق ماهیگیری هستید یا روستاهای تفریحی پرطرفدار و یا بقایای تمدنهای باستانی را که گواهی بر 5000 سال تاریخ، فرهنگ و اسطوره می باشند ترجیح دهید، این منطقه تعطیلاتی برای همه، از دوستداران طبیعت و خورشید گرفته تا عکاسان، مشتاقان ورزش، قایقرانان و باستانشناسان، فراهم می کند. در تمام طول ساحل، اقامتگاه هایی را می توان یافت که هر سلیقه و قیمتی را دارا هستند. این شهر محل تولد هومر می باشد.

بهترین زمان سفر به ازمیر

برای اینکه سفری به دور از هوای بد داشته باشید با این که در طول تابستان، هوای ازمیر بسیار گرم است، ولی شهر در این فصل میزبان تعداد زیادی از گردشگران می‌شود. زمستان‌ها دما معتدل است، ماه ژانویه سردترین ماه سال است و زمستان، فصل بارانی ازمیر محسوب می شود.

ازمیر، شهر دیدنی ترکیه

ازمیر، شهر دیدنی ترکیه

از ماه نوامبر تا مارس باران می آید و با این‌که بارش برف طبیعی نیست، ولی بعضی اوقات هم اتفاق می‌افتد. قبل و بعد از فصل باران بهترین موقع سفر به ازمیر است، اما به دلیل برگزاری جشنواره‌ها و کنسرت‌های مختلف، تابستان‌ها نیز مناسب سفر می باشد.

اشتراک:


نظر خود را بیان کنیدامتیاز گوگل یادتون نره :)