Call Usمعماری بی نظیر مترو مسکو

(امتیازی ثبت نشده است)
دسته‌ها: اخبار گردشگری.

کنگره کمیته مرکزی حزب کومونیست ساخت راه آهن در روسیه را در ۱۵ ژوئن ۱۹۳۱ پذیرش نمود. در مدت وقت ۴ سال از نخستین خط مترو مسکو با ۱۳ ایستگاه در ۱۵ می ۱۹۳۵ به بار بهره برداری رسید. ساخت و عمران راه آهن درون شهری مسکو همچنان بقیه دارد تا جایی که حتی در خلال جنگ جهانی نیز متوقف نشد. در ادامه با اخبار گردشگری همراه باشید تا شما را با معماری بی نظیر مترو مسکو آشنا کنیم.

جاهای دیدنی مسکو
در مورد معماری ایستگاه های راه آهن شهر مسکو می توان گفت که طریقه به کار گرفته شده در آن ابتدا به صورت کلاسیک ولی در ادامه از معماری های دیرینه نیز بهره گرفته شد. از معماران معروف شوروی که در دوره های گوناگون مسئولیت طراحی و خلق این متروها را بر عهد داشتند می توان وگلفریخ، فومین و سوسیف را نام برد.
از همان شروع توقفگاه های راه آهن مسکو علاوه بر حمل و نقل اهداف فرهنگی و اجتماعی نیز داشتند. هر کدام از توقفگاه ها به صورت خاص و محصر به فرد مصنوع و آفریدگار شد اند. عمدتا از سال های ۱۹۴۰ و ۱۹۵۰ توقفگاه های مترو به مقوله ها حماسی و پهلوانی مردم شوروی در جنگ جهانی مختص یافت.

مترو مسکو
اولین اشارات به تاسیس این راه آهن به سال ۱۸۷۵ باز می‌گردد. صحبت‌های قانونی در باره برنامه در سال ۱۹۰۲ شکل گرفت اما شورای شهر به درخواست‌های معمارهایی که توصیه طرح را داده بودند پاسخ منفی داد. بالاخره خلق راه آهن در سال ۱۹۳۱ بعد از روی کار باز گشتن اتحاد جماهیر شوروی آغاز شد. ۱۳ توقفگاه اول در ۱۵ می ۱۹۳۵ افتتاح شد.
متروی مسکو یکی از شلوغ‌ترین متروهای شهری در تمام عالم است. تا سال ۲۰۱۴ جمعیتی به اندازه ۲/۴ هزارمیلیون نفر در کل از این راه آهن گذر کرده‌اند. در طول ۸۰ سال کهن بیش از ۱۴۵ میلیارد سفر در این راه آهن انجام شده است.

مترو مسکو
شهر مسکو رکورددار سرموقع رسیدن قطارهای ورودی و خروجی است. طبق زبان اداره حمل و نقل مسکو ۹۹/۹۹٪ قطارها سرموقع می‌رسند. این شمار با عنایت به لحظه اقامت ۹۰ ثانیه‌ای قطارها بسیار جالب ملاحظه است. متروی مسکو را زیباترین متروی جهان می‌دادند. ۴۴ توقفگاه از ۲۰۰ توقفگاه آن جزو ترکه فرهنگی ثبت شده است.
فرض می‌رود که سنگ‌های به کار رفته در اثر تاریخی سرپوخوف متعلق به قرون ۱۶ و ۱۷ میلادی که در سال ۱۹۳۴ تخریب شد در ایجاد مترو به کار رفته باشد. علاوه براین مطالبه می‌شود که مرمرهای عمارت کلیسای کامل مسکو که در سال ۱۹۳۱ خراب شد هم در پیدایش راه آهن استفاده شده است.

جاهای دیدنی مسکو
در حال کنونی متروی مسکو دارای ۱۸۰ ایستگاه، ۱۲ خط و ۲۹۸ کیومتر طول می باشد که شب و روز در حال جابه جایی تقریبا ۶ میلیون پاساژ است و به جرات می توان گفت که این راه آهن از زیباترین، ارزن ترین و پیشرفته ترین متروهای موجود در عالم می باشد که در مدت وقت خیلی کوتاه ۹۰ ثانیه ای مسافران سوار راه آهن می شوند. این قطارها هر کدام دارای ۴۴ صندلی و در کل یک قطار مترو دارای ۲۷۰ نفر گنجایش می باشد.

 

اشتراک:


نظر خود را بیان کنیدامتیاز گوگل یادتون نره :)