Call Usدلیل فریادهای مومیای های مصری

(امتیازی ثبت نشده است)
دسته‌ها: اخبار گردشگری.

رمز و راز فریادهای یک مومیا بعد از ۳۰۰۰ سال مشخص شد! مومیایی که متعلق به مصر دیرینه بود در سال ۱۸۸۶ در دیر البحری مصر نیز کشف شد، این حنوط از همان ابتدا نظر کارشناسان مربوطه را به خود جلب کرد، دلیل آن هم باز بودن دهان او به نشان فریاد نیز بود. اکنون کارشناسان می‌اندیشند که به راز فریاد عجیب این مومیایی پی برده‌اند، ما هم مثل شما مشتاق دانستن اصل موضوع راز فریادهای مومیا مصری هستیم پس در ادامه همراه الی گشت باشید. در ادامه در مطلب اخبار گردشگری در مورد دلیل فریاهای مومیای های مصری بیشتر صحبت خواهیم کرد.

دلیل فریاهای مومیای های مصری

پس از گذشت ۱۴۰ سال از کشف حنوط که اظهار به فریاد داشته، دانایان و کارشناسان در این باره می گویند: این مومیایی مربوط به یک مرد جوان که پسر فرعون مصر به نام “رامسس سوم” بوده، که به دار آونگ شده است. براساس معلومات وجود او نیز نقشه قتل پدرش را در سر داشته تا با کشتن او قدرت را از آن خود کند، اما توطئه این فرزند ناخلف لو رفته و او به اعدام با طناب دار محکوم می‌شود. علت این حرف که می گویند او به دار آویز شده این است که کارشناسان وزارت عتیقه‌جات مصر ثابت کرده اند، دور گردن این مومیایی اثر طناب دار را آگاهی شده است.

نحوه مومیایی کردن بدن این فرد کمی با دیگر مومیایی این منطقه سایر اجنبی بوده، به طوری که در هیچ مومیا دیگری این شیوه دیده نشده است. علت آن هم این بوده که به باور کهن شناسان و ایضاً شواهدی که در تاریخ وجود دارد، مصریان و نو جسد این فرد را به دلیل نقشه شومی که در سر داشته است، نجس و ناپاک می دانستند؛ از همین رو جسد او را با چرم و پوست گوسفند پوشانده بوده اند.

البته داستان اعدام این فرد با نوشته‌هایی که پیش از این یافت شده برابرسازی دارد. بر اساس متون یافت شده در مورد توطئه‌های داخلی و بیرونی فرعون‌ها، امیرزاده «پنتاور» و مادرش بیگم «تیه» که دومین زن فرعون و سوگلی او بود، قصد داشتند فرعون رامسس سوم را به قتل برسانند.

اثبات این حرف محققان مبنی بر این که می گویند جسد این فرد متعلق به رامسس سوم، از فرعون های مصر نیز بوده آروین DNA ای است که از استخوان های این مرد حنوط بدست آمده است.

دلیل فریاهای مومیای های مصری

اما همچنان جای تردید و مسائلی غیر قابل حل در بدن این مومیا وجود دارد. باب برایر، از باستان شناسان مشهور دانشگاه لانگ آیلند نیویورک در سال ۲۰۰۸، جسد این مومیایی را بررسی کرده و در این باره گفته است که : (تأثیر دو نیرو در این جسد دیده می‌شود. یکی آن که ظاهرا تلاش کرده تا او را از بین ببرد، و دیگر آنکه کسی توانسته بدن او را حنوط و حفظ کند).

رامسس سوم خود در آخر به قتل رسید، اما راز قتل او و چرایی آن هنوز کشف نشده است. فیلسوفان تنها با کشف شکاف عمیقی روی گردن او دریافته‌اند که با چاقو کشته شده و انگشت شست پایش نیز قطع شده است.این حنوط ۳۰۰۰ ساله که به آن (مرد مومیا E) گفته می شود قرار است، برای اولین بار در موزه مصر در قاهره به نمایش درآید.

اشتراک:


نظر خود را بیان کنیدامتیاز گوگل یادتون نره :)