Call Usفرودگاه بین المللی داکا

(امتیازی ثبت نشده است)
دسته‌ها: اخبار گردشگری. برچسب‌ها: فرودگاه های بنگلادش.

در سال ۱۹۷۱ لین دسته گشادن شد و شروع به کار نمود اما به خاطر وجود مشکلات غزارت از جمله جنگ، فواید اضافی به این باند وارد شد. پس از عاقبت مشکلات، این مطار نوار که با همگی صدماتش به حال خود رها شده بود، مجددا مورد توجه قرار گرفت و به عنوان هیات خطسیر اصلی بنگلادش قدرت و گشت. در ادامه در مطلب اخبار گردشگری در مورد فرودگاه بین المللی داکا بیشتر صحبت خواهیم کرد.

این جوخه تا به الان اسامی زیادی همچون زیا، شاهنامه، … و اسامی دیگری را امتحان کرده است اما در سال ۲۰۱۰ دولت بنگلادش نام این باند را به شاه جلال که یکی از شخصیت های نامور و معشوق بنگلادشی است مستحیل مسخ داد. مسلماً این گروه را به نام باند داکا می شناسند. همانطور که گفتیم، جوخه بین المللی شاه جلال که به فرودگاه داکا شهرت دارد بزرگ ترین جمعیت در کشور بنگلادش است. داکا تختگاه بنگلادش است و اکثر گردشگرانی که به این کشور سفر می کنند بلیط هواپیمای خود را به مقصد جوخه داکا رزرو می کنند.

Image result for Shahjalal International Airport

این گذرگاه پذیرای هزارهزار ها گردشگر از سرتاسر دنیاست و بر اساس آمار رسمی که از این دسته شیوع پراکندن شده است، در سال ۲۰۱۷ بیش از ۱۱ میلیون نفر راهرو از جمعیت داکا برای جا به جایی خود در مقصدهای اندرونی و غریبه و آشنا استعمال کرده اند. فرودگاه داکا، هیات خطسیر اصلی و بین المللی کشور بنگلادش است و در ۲۰ کیلومتری شمال دارالملک بنگلادش قرار متاثر است.

تاریخچه

این دسته دارای ۳ ترمینال مسافربری است که با T1، T2 و T3 مشخص می شوند. دو ترمینال اول برای پروازهای اندرونی ظاهری و باطنی بیگانه و بین المللی مصرف می شوند و دسته سوم به پروازهای داخله مختص دارد. ایرلاین های مختلفی مثل شرکت هواپیمایی امارات، الاتحاد، قطر ایرویز، سنگاپور ایرلاینز، تای ایرویز، ترکیش ایرلاینز و ایرعربیا پروازهای مختلفی را در این فرودگاه ایفا به جریان انداختن می دهند. مساحت زمین که این گروه در آن واقع شده است برابر است با ۱۹۸۱ هکتار که در حال حاضر ۸۰۲ هکتار آن در تصرف مطار نوار است.

فرودگاه بین المللی داکا

این فرودگاه در حال حاضر گنجایش پذیرش ۱۸٫۵ هزارهزار تونل در سال را دارد و پیش بینی شده است تا سال ۲۰۲۶ این گذرگاه اضافه وسع بیش از این بها را هم داشته باشد. در سال ۲۰۰۹ میلادی این فرودگاه، ۹٫۱ میلیون نفر دالان و ۲۴۸ هزار تن بار را در خود اجابت نمود. میانگین اوج گیری در این فرودگاه، دست کم روزی ۱۹۰ بلندپروازی است. این جماعت توسط دائره ی هواپیمایی و نیروی فلکی هوازی دل کنده عاشق بیهوده دولت بنگلادش تنسیق می شود. از دیگر خصوصیاتی که این جماعت دارد این است که راه های دسترسی متجاوز دشواری دارد.

در واقع شما به نشانی راهرو این هیات خطسیر می توانید با استفاده از تاکسی، اتوبوس، ریکشا و قطار می توانید خود را به هتل و مرکز شهر برسانید. برای بسیاری از گردشگرانی که به داکا سفر می کنند تاکسی بلوز بی آستین گزینه است. با استعمال از وسایلی مثل قطار و ریکشا می توانید با بورس ای به درجات کم ارزش تر خود را به مقصد برسانید. این جوخه ۸ لاین جوراجور در بزرگراه به مرکز شهر داکا راه دارد.

همانطور که گفتیم، شما با مصرف از تاکسی، اتوبوس، ریکشا و قطار می توانید خود را به هتل و مرکز شهر برسانید. برای بسیاری از گردشگرانی که به داکا سفر می کنند تاکسی بهترین گزینه است. موقف تاکسی ها بیرون بنیان ترمینال هیات خطسیر قرار دارد و به محض خارج شدن از سالن پروازهای ورودی آن ها را خواهید دید. کرایه این تاکسی قبل از سوار شدن مشخص می شود و آن را آهار می کنید.

البته اول سعی کنید با شوفر در مورد قیمت چانه بزنید و تسلط مذاکره خود را محک بزنید؛ چون می توانید تا حد اضافی تخفیف بگیرید. تاکسی هایی که در فرودگاه کوشش جستجو می کنند تاکسی های رسمی و مجوزدار حزب هستند و بلوا زبرین دارند اما به نسبت تاکسی های شهری کرایه افزون بیشتری از مسافران گرفتن می کنند. اگر از باند خارج شوید و به آن طرف بلوار بروید تاکسی هایی را خواهید دید که با کمتر از نصف مبلغ شما را به مرکز شهر می رسانند.

فرودگاه بین المللی داکا

اما نگهبان باشید، چون این تاکسی ها مجوزدار نیستند و مسلما امن ترین راه برای پیوند به مرکز شهر محسوب نمی شوند. در صورتی که دوست و مودت خویشاوندی در داکا دارید بلوز بی آستین کار این است که از او بخواهید برای شما تاکسی بگیرد. با استفاده از تاکسی در مدت زمان حدودا ۴۰ نکته لحظه یا بسیار که بسته به شدت ترافیک است، می توانید به مرکز شهر داکا برسید.

ریکشا، نوعی آلت نقلیه سه چرخه است که به آلت دوچرخه، اتومبیل یا دد دیو کشیده می شود و در کشورهای جنوب آسیا مثل هند، بنگلادش و … دیده می شود. این ادات یکی از گیرایی های سیر برای توریست ها هم به شمار می رود. اگر دوست دارید ریکشاسواری کنید از همان حزب می توانید این کار را ارتکاب دهید.

برای این کار باید از حزب خارج شوید و از جاده اصلی عبور کنید تا ریکشاها را ببینید که راغب راهرو هستند. حتما قبل از سوار شدن در مورد کرایه با شوفر چانه بزنید و بعد از مسالمت سوار شوید. راکب هم یکی از گزینه های کم بها حمل و نقل حزب داکا قلمداد می شود. راکب ها از جاده اصلی و در گزند تفرق ۵ نکته لحظه پیاده روی از شالوده ترمینال مسافران را سوار می کنند.

فرودگاه بین المللی داکا

از قطار هم می توانید کاربرد کنید. موقف راه آهن فرودگاه نیز یکی دیگر از گزینه های حمل و نقل باند داکا است و مسافران را به مرکز شهر منتقل می کند. این ایستگاه روبروی جمعیت شاه جلال داکا قرار دارد و برای اتصال به آن باید کمی پیاده روی کنید.

اشتراک:


نظر خود را بیان کنیدامتیاز گوگل یادتون نره :)