Call Usتوصیه هایی برای روزهای پایانی ماه رمضان

(امتیازی ثبت نشده است)
دسته‌ها: اخبار گردشگری.

معمولا مردم ایران در زمانی که چند روز تعطیل در هر ماهی در کنار هم قرار می گیرند، اقدام به سفر می کنند. اما چون این سفر ممکن است در هر فصل و هر زمانی باشد این امکان وجود دارد که مشکلاتی رخ بدهد که کمترین آنها شلوغ شدن آزادراه ها می باشد، پس باید از اخبار گردشگری آگاه باشید. با این حال توصیه هایی برای روزهای پایانی ماه مضان را برای شما در این مطلب گنجانده ایم.

مشکل ترافیک تعطیلات

همانطور که در این سالها در جریان هستید با زیاد شدن روزهای تعطیل عید فطر به دو روز در سال پیش بینی برای مسافرت های طولانی در این روزها با عنوان یکی از مهم ترین برنامه‌های گردشگران ایرانی شکل گرفته است، موضوعی که در طی سال‌های اخیر از یک موقعیت خوب به خطر جدی برای آزادراه های ایران مبدل شده است.

در چند سال اخیر در زمان فراسیدن تعطیلات آخر ماه رمضان جاده‌های اصلی کشور خصوصا راه های متصل به پایتخت به استان‌های قسمت شمال کشور بزرگ ترین بن بست های ترافیکی ایران را تجربه نموده اند.

مشکل ترافیک تعطیلات

مشکل ترافیک تعطیلات

شکل گرفتن ترافیک های خسته کننده و طاقت فرسا در جاده ها، ایستادن ماشین‌ها برای ساعت‌های بسیار زیاد و حتی مسدود شدن مسیر های اصلی عبوری در برخی از تونل‌های طویل شهر های شمالی ایران فقط بخش کوچکی از رویداد هایی بوده است که تجربه‌ سال‌های اخیر آزادراه های ایران به ثبت رسانده است و به این گونه است که با نزدیک شدن به روز های عید فطر دوباره این رویداد را تجربه خواهیم کرد.

مشکل ترافیک تعطیلات

مشکل ترافیک تعطیلات

همانطور که در جریان سیاست های اخیر دولت یازدهم هستیم، با وجود آنکه دولت یازدهم یکی از اولویت‌های مهم  خود در مکتب راهسازی را به بالا بردن توانایی جاده‌های شهر های شمالی ایران و عریض کردن آنها اختصاص داده است و اتفاق های خوب قابل توجهی را نیز در جاده هایی مانند هراز، فیروزکوه و دیگر آزادراه ها داشته، ولی هنوز فاصله‌ گنجایش این جاده‌ها با تعداد در خواست سفر به استان‌های شمالی در برخی از روز های سال بسیار فراوان است و همین مطلب سبب به شک گرفتن راه بند های ترافیکی خواهد شد که باز شدن برخی از آنها به چندین روز زمان نیاز دارد.

جلوگیری از توقف های غیر ضروری

با وجود اینکه به روزهای آخر ماه رمضان نزدیک می شویم به هموطنان عزیز پیشنهاد می شود زمان مسافرت  خود را به شکلی تنظیم کنند که با ترافیک های روزهای زیاد شدن سفر روبه رو نشوند و در صورت ممکن است سفر رفت خود را پیش از تعطیلات آغاز و یا سفر برگشت خود را به ایام پس از روزهای موکول کنید.

جلوگیری از توقف های غیر ضروری

جلوگیری از توقف های غیر ضروری

پیشنهادی که برای مسافرانی که قصد دارند به شهر های مختلف ایران سفر کنند این است که در ضمن حفظ آسایش خود در ترافیک های ممکن نهایت یاری را با پلیس راهنمایی و رانندگی و مسئولان راهداری به عمل آورده و از ایستادن های غیر اضطراری در کناره ی جاده ها و دیگر قسمت هایی که باعث ترافیک می شود جلوگیری کنید.

اشتراک:


نظر خود را بیان کنیدامتیاز گوگل یادتون نره :)