Call Usآشنایی با سریلانکا

(امتیازی ثبت نشده است)

در این پست به بررسی زیبایی های سریلانکا پرداخته ایم و قصد آشنایی با سریلانکا را داریم. این جزیره که یکی از زیبا ترین جزایر اقیانوس هند است همیشه مورد توجه توریست ها بوده و بازدید کنندگان بسیار زیادی را دارد.

آشنایی با سریلانکا

سواحل زیبا، مناظر کوهستانی و همیشه سرسبز در کنار فرهنگ غنی سه‌هزار ساله و برگزاری فستیوال‌های متعدد از جاذبه‌های این کشور است که هر ساله گردشگران بسیاری را به سوی خود می‌کشاند. اغلب ساکنین این جزیره بودایی و هندو هستند و معابد غزارت در سراسر جزیره دارند که این معابد زیبا نیز گوشه‌ای از جاذبه‌های این کشور است. معبد طلایی بودا در دامبولا که شهری کهن با معابدی بسیار در مرکز سری‌لانکاست از مهترین معبدها در جزیره سریلانکا به شمار می‌رود.

این کشور که سال‌های زیادی است بر روی صنعت توریسم سرمایه‌گذاری کرده است توانسته هر ساله گردشگران فراوانی را به خود جذب کند. اگرچه پس از سونامی سال ۲۰۰۹ با کاهش گردشگر مواجه شده است اما با برنامه‌های متنوع سعی در بازگرداندن توجه گردشگران به این جزیره بی‌همتا دارد.

کشور سریلانکا با قدمتی بیشتر از ۳۰۰۰ سال در قرون اخیر هیچوقت و گسسته کلنی دولت‌های پرتقال، هلند و در نهایت انگلیس بوده است. در زمان سلطه‌ی انگلیس بر این جزیره، برای نخستین بار کل جزیره را متحد ساخت. اگرچه پس از سال ۱۹۴۸ که این کشور پس از سال‌های تمام توسعه طلبی انگلیس توانست استخلاص خود را به دست آورد اما برده رقابت قومی تامیل‌ها و سینهالی‌ها بوده که باعث اغتشاشات وفور و کمی در کشور شده است که گاهی نیز وضعیتی شبیه به جنگ داخلی در این کشور را پدید آورده است.

آشنایی با سریلانکا

سری‌لانکا از نظر زمین‌شناختی بر روی صفحه تکتونیک هند واقع شده‌است. محل سری‌لانکا در دریا هند در جنوب غرب بین خلیج بنگال است. سری‌لانکا به‌وسیله خلیج منار و تنگه پالک از شبه‌جزیره هند جدا شده‌است. در اسطوره‌های هندی گفته می‌شود که یک پل سرزمینی که معاصر به آن پل آدم گفته می‌شود بین هند و سری‌لانکا وجود داشته‌است.

معاصر زنجیره‌ای از صخره‌های آهکی زیر یا روی سطح آب در مسیری بین دو کشور دیده می‌شود که گفته می‌شود تا ۱۴۸۰ امکان عبور به صورت پیاده از آن وجود داشت تا این‌که در آنسال توفان‌های سنگین دریازی و بری عمق آن مسیر را بیشتر کرد

آشنایی با سریلانکا

 

جاذبه های گردشگری سریلانکا نیز به دو بخش تقسیم می شود:

اولین و مهم ترین جاذبه ی سیر سریلانکا طبیعت بسیار زیبای این کشور است. جنگل های بارانی اقیانوسی یکی از زیبا ترین نمونه های زیست بوم های طبیعی است که گونه های بهیمی بسیار خاص مانند فیل آسیایی و پلنگ ها را در خود جای داده است.

سواحل بسیار زیبای سریلانکا که با نمای اقیاوس هند همراه است نیز یکی دیگر از دلایل سفر به سریلانکا است. این سواحل توانمندی استفاده از جت اسکی، قواصی و موج سواری را برای توریست ها فراهم کرده است که به خودی خود به جذب توریست کمک کرده است.

علاوه بر دو مورد بالا شما می توانید از هوای بسیار تمیزو اکسیژن خالص کوه ها و … ی سریلانکا نیز مصرف کرده و لذت ببرید. گونه های حیوانی و انسانی این منطقه نیز برای توریست ها جذاب بوده و به جذب توریست کمک شایانی کرده است.

اشتراک:


نظر خود را بیان کنیدامتیاز گوگل یادتون نره :)