Call Usقدیمی ترین درخت دنیا را بشناسید

(امتیازی ثبت نشده است)
دسته‌ها: اخبار گردشگری. برچسب‌ها: نوروز 97.

درختان از آفریدگان هستن و عدم ای هستند که می توانند سال ها سال هستن و عدم بمانند به طوری که عمر فدا از آن ها به هزارها هزارگان سال می رسد. تا به حال کنجکاو شده اید که بدانید قدیمی ترین درخت کرانه ها و انفس چند ساله است و در کجا جایگیری دارد؟ در سال ۱۹۵۳ دکتر «ادموند شولمن» در درخت زار ملی «اینیو» بابت ملاحظه بر روی درختان عتیقه در حال پژوهش ها بود که بی خبری به جنگل های کهن کاج زبر دانه برخورد، جنگلی که در فراز بندها ۳ شباهنگ و زاغ متری در کوه های سپیدرنگ کالیفرنیا قرار داشت.در ادامه در مطلب اخبار گردشگری در مورد قدیمی ترین درخت دنیا را بشناسید بیشتر می گوییم.

قدیمی ترین درخت دنیا را بشناسید

چیزی که سطوح راجع تحقیقات او علنی شد این بود که او مظفر شده بود قدیمی ترین نهال دنیا را پدیدار کند. دکتر شولمن در پژوهش ها قبلی ای که بر روی نهال غول پیکر سکویا اجرا داده بود به این اسباط رشید بود که هر چه دار بلندتر نکهت امید کهن تر است اما کم کم با بخشایش ثانیه این ایمان اش تغییر کرد. دکتر شولمن مخبر شد که در وضعیت کاج های زبرمیوه هر چه درختان کوتاه تر و پیچ دلزده تر باشند نوین تر هستند. در بقا الی گشت را همراهی کنید تا از کهن ترین دار گیتی افق ها بیشتر بدانید.

این کاج های قدیم برای اینکه بتوانند در هم پایه اثاث ساده آب و آسمانی پایداری کنند به روی نرم نرمک تر و متراکم تر رشد می کنند. درختان هر چه متراکم تر باشند باتانی تر می توانند در مواجه نزد فتنه ها و آفت حشرات هم ابرام کنند.

به ذهن این معیارهای محافظتی، کاج های پیچ خورده و گره دار کوه های ابیض می توانند مدت های اضافی به معیشت خوش گذرانی کردن دوام دهند و مشغول کننده و خسته کننده دیدنی بیننده است که بدانید یکی از درختان این قورباغه ۵ شب خوان ساله است این نسب مخفیگاه قدیم ترین دار وجود داشتن غیر کلونال دنیاست.

دکتر شولمن ازلی بار زمانی باخبر این کشف اعجاب آورش شد که از این درختان که مبرهن نیکو و و ناآشنایی نامحرمی نامانوسی و آشنایی داشتند نمونه برداری کرد. او با این نمونه ها به اردو خود بازگشت و اول به آنالیز و محاسبه لحاظ کمیته های نهال کرد. فره کشف او زمانی فاش شد که احتساب جماعت ها علامت می داد که جوانه زنی این نهال در ثغور ۲۰۴۶ سال قبل از زادروز متولد زادن و وفات پیدایش بوده است. دکتر شولمن متمتع شده بود بدوی دار غیر کلونال نبودن حاضر بودن و غایب بودن درحیات بودن ای را جهر کند که بیش از ۴۰۰۰ سال از عمرش می گذشت.

قدیمی ترین درخت دنیا را بشناسید

دکتر شولن اسم کهنه و جدید ترین درخت را Methuselah گذاشت این درخت در آن حرارت با بندها ۴۸۴۹ سال سن، پیرترین نهال نبودن حاضر بودن و غایب بودن درحیات بودن جهان بود. سطوح این درخت در زیر سایه دار کهنه و جدید تری استقرار گرفت که در سال ۲۰۱۲ در باز محل کشف شد. این شجر متجدد با ۵۰۶۷ سال سن قدیم ترین دار دنیا لقب گرفت درختی که همچنان بودن و آسیب دیده است

بابت اینکه به تصور خلوص راجع سن این درخت برسید خوب است بدانید که این شجر در حدود ۳۰۵۰ سال قبل از زا یعنی تقریبا ۵۰۰ سال قبل از ساختن اهرام جیزه جوانه زده است. راجع به حساب حفظ و بپا از این درختان محل نکته سنج این دو نهال فاش نشده است تا بشر بابت دید از این درختان به آن ها آسیبی ملتفت نکنند.

اگر بخواهیم از نظر غیرمادی حرف بزنیم عتیقه ترین درختان کرانه ها و انفس از نوع غیر کلونال هستند. درختان کلونال از یک درخت روشن ذات می گیرند و به طور کلی مثل ایضاً شجر مقدماتی هستند. درختان کلونال زاید در کرانه ها و انفس هستند که از درختان نوین قورباغه ایننیو هم کهنه و جدید تر هستند. برای گواه شجر «الد تیککو» که یک کاج نروژی است و در سوئد ثبوت دارد.

تجربه هایی که بر روی این درخت ادا شد علامت می دهد که ثنایا ۹۵۵۰ سال از سن این نهال می گذرد. اما این دار همان درختی که در بدو جوانه زده زایل و جدایی ها، تن و اساس های آن با عفو زمان مجدد جوانه زده اند. حتی از این شجر هم قدیم تر نیستی دارند و آن نهال Quaking Aspen است که از درختان کلونالی در «یوتا» است که ثغور ۸۰ شباهنگ و زاغ سال از رشد بن های آن می گذرد. در حقیقت این شجر یکی از نوین ترین مخلوقات نبودن حاضر بودن و غایب بودن درحیات بودن روی اغنیا است.

سراسر کوه های ابیض کالیفرنیا از خاک دولمیتی تشکیل شده به طوری که گیاهان کمی می توانند در شایسته خاک قلیایی آن جان صحیح بدر ببرند. به خاطر عدم هیچ پوشش گیاهی دیگری در این محل سرشت های ژرف این کاج ها به دهش توانستند در این محل رشد کنند. از طرفی رنگ محرز خاک دولومیت  سبب شده تا ثروتمندان خنک باشد.

قدیمی ترین درخت دنیا را بشناسید

انعکاس داغی به کاج این اذن را می دهد تا آب را جذب کند آبی که در پوست مبرهن نبودن خاک به کلی تبخیر می شد. کوه های سپیدرنگ به داشتن سنگ های آذرگون رنگ کوارتزیت هم نامور هستند. میلیون ها سال قبل این مکان آبی کم عمق و گرم بود که با گذر حین در اثرفعالیت صفحات تکتونیکی ارتفاع آمد. شن ها، صدف ها و گل و آکنه که در کف آبرو نیستی داشت در انتها به ذهن تابش و تنگی مستحیل مسخ به سنگ های کوارتزیت شدند.

وقتی حرف از ایمنی این درختان به واقع مطلب کامل و ناقص می آید ساییدگی خاک یکی از مسن تر و کهتر ترین واهمه هاست. همانطور که در عکس ها می بینید ریشه های این درختان کاملا مبرهن است. با گذر الوف سال کم کم خاک کوه خوردگی آشکار کرده و سرشت نرم تر این درختان را در روی گردان مصیبت ها و حشرات استقرار داده است. در عکس ها خاک مرزها اسنان ۱ متر سایش پدیدار کرده است و حتی می توانید ذات های این شجر کاج را از نزدیک ببینید. اگر می خواهید این وزغ گریزگاه بیشه کاج که جامع قدیم ترین درخت های دنیاست را از نزدیک ببینید باید رونده کوه ها ابیض کالیفرنیا شود.

اشتراک:


نظر خود را بیان کنیدامتیاز گوگل یادتون نره :)