Call Usحقایقی جالب در مورد صربستان

(امتیازی ثبت نشده است)

خون آشام‌ها موجوداتی اسطوره‌ای هستند، اما این واژه اصالتا از زبان صربی غمناک شده است. وقتی که اتریشی ها در قرن 18 هجری قمری Vojvodina  را گرفتند، از یک سنت میان مردم محلی آگاه شدند. صربهای شمالی اجساد مردگان را آورده و مجدداً می‌کشتند از این رو به آن‌ها «خون آشام ها» گفته می‌شد. این نام یکی از انگشت شمار کلمات بین المللی در صربستان است. در ادامه در مطلب اخبار گردشگری در مورد حقایقی جالب در مورد صربستان بیشتر می گوییم.

حقایقی جالب در مورد صربستان

شاید فکر کنید صربستان یکی از بزرگترین کشورهای اسلاوی در این ستاره است، اما شروع و انتها اینطور نبوده. اسلاوها در قرن ششم و هفتم وارد منطقه شدند، لشکرگاه سپاه را تشکیل داده و از زمان بالکان در این منطقه بودند. قرنها قبل از اینکه زبانهای اسلاویک در صربستان شروع به کار کنند، سلت ها وجود داشتند.

صربستان صادر کننده ی بزرگ تمشک در جهان

دقیقا بدوی چیزی که صرب‌ها به آن نازش می کنند تمشک های بامزه شان است. توت‌های کوچک قرمز ممکن است بدوی میوه‌ای باشند که شما به وسیله‌ی آن با ملت صرب آشنا می‌شوید. با این حال، صربستان یکی از بزرگترین صادرکنندگان تمشک جهان است که تقریبا یک چهارم کل صادرات جهان را تشکیل می‌دهد. با این حال، در چند سال اخیر کیل صادرات این میوه از صربستان کاهش ویلان و پیداشده است.

ممکن است ادعای وجود هرم‌ها یک لهوولعب مورد شوق ملل بالکان باشد، اما صربستان در این دلبستگی متجاوز پیشکسوت است. کوه رتانج به صورت هرمی است و یک بار برای پایان دایم ثابت می کند که قرین اهرام مصر بی چیز به جان نثاری الوف نفر برای ابداع هرم نیست

بسیاری از کشورها در کاملاً جهان از الفبای متعددی کاربرد می کنند، اما صرب ها تنها زبان اروپایی هستند که در متون آن‌ها اکثر از دو حرف حائز صولت استفاده می‌شود. هر دو اسکریپت لاتین و سیریلیک در ایدون استعمال می‌شود، به این مناسبت پس اگر بخواهید در آینده برای سفر به سمت صربستان برنامه‌ریزی کنید، لازم است در این باره مطالعاتی داشته باشید.

حقایقی جالب در مورد صربستان

زمانی این سرزمین زادبوم امپراطوران رومی بود

حدود 18 امپراطور روم در سرزمین صرب نتیجه شده‌اند. تراجان دسیوس بدوی کسی از پادشاهی روم بود که در صربستان زاییده شد و قبر او هنوز در سال 2017 میلادی در مارتینتی وجود دارد . 220 سال قبل از مرگ او در 18 سالگی، کنستانتینیوس سوم در صربستان نتیجه شد. کنستانتین بزرگ بدون شک شهیر ترین مردی است که زعامت پیش نمازی و پس نمازی ترسایی را به عهده گرفت!

قسطنطنیه توسط یک صرب نامگذاری شد!

به آدرس جالب ترین نکته، قسطنطنیه زمانیکه یکی از مهمترین شهرهای کل جهان بود نامش را از کنستانتین بزرگ، مردی از پادشاهی روم گرفت. این نام در اواسط قرن هجدهم میلادی از شهرت فروتن اما تا آغاز قرن بیستم هنوز در غرب به کار می‌رفت. اکنون ما این شهر را به نشانی استانبول می‌شناسیم.تور صربستانی کی از کوتاه ترین جو های فرنگ در صربستان قرار ملول است.

طولانی ترین رود در فرانسه که نقش مهمی در شادخواری گذران روزمره صرب‌ها ایفا می‌کند، یکی از کوتاه ترین آبراه‌های قاره افرنگ را در این کشور تشکیل می‌دهد.کی از شاخه‌های باریک و کوتاه این نهر باشهامت است و تنها 365 متر طول دارد. برای یک نگاه اجمالی به این کانال باید به مرز بوسنی بروید.

حقایقی جالب در مورد صربستان

بیشترین زنان جنگجوی دنیا در صربستان بوده‌اند

صربستان در طول قرن ها شاهد اختلافات کثرت بوده است، به این دلیل ممکن است از نسبت حماقت دادن این که صربستان بیشترین میزان زن را در وقایع خدای نامه جنگ های مدرن مصاحب سپاه خود داشته است غافلگیر شوید!

به طور مثال Milunka Savić در زمان جنگ عدو برادر خود در ارتش صربستان بوده است.این صرب‌ها بودند که نخستین ساعت مکانیکی را در وقایع خدای نامه عقبی شهر روسیه ساختند. لازار صرب، مردی بود که گویی برای قریحهپگاه خیزی کردن مصنوع و آفریدگار شده بود و او این ساعت را در سال 1404 راه اندازی کرد. کشور سوئیس تا 1601 شروع به ساخت ساعت نمی‌کرد و ساخت ساعت‌های معروف توسط صرب ها اعمال می شد و بس.

بحران موشکی کوبا روزهای آرام شادخواری گذران هرروز را از همه مردم گرفته بود! زمانی که صلح ساختن شد یکی از این ازلی سیگنال های پخش ماهواره ای از غرب به آمریکای شمالی در صربستان موافقت افتاد و فرستنده ای از صرب ها به نام The White Angel به نشانی پیام برگزینی شد. این همان تصویر است که سطح ها جوانب به مقصود ایجاد تماس با غریبه ها به فضا کنسول شد، اما موفق نشد!

اشتراک:


نظر خود را بیان کنیدامتیاز گوگل یادتون نره :)