Call Usچگونه با بلیط هواپیما به شهر وان ترکیه برویم

(امتیازی ثبت نشده است)
دسته‌ها: اخبار گردشگری. برچسب‌ها: بلیط هواپیما و نوروز 97.

اسم شهر وان رو درعوض جهت ازلی بار از یکی از دوستان ارومیه ای مون شنیدم. بیابان گرد و شهرنشین مرزی که دوستمون بسی ازش حبذا می کرد ولی خب هیچ وقت جهانگردی بهش فقره سبب ما جدی نشده بود و طرح خودمون این بود که هر زمان که راجع به حساب سفر به ارومیه رفتیم جهانگردی یک روزه ای هم به وان داشته باشیم. در ادامه در مطلب اخبار گردشگری در مورد چگونه با بلیط هواپیما به شهر وان ترکیه برویم بیشتر صحبت خواهیم کرد.

چگونه با بلیت هواپیما به شهر وان ترکیه برویم

چگونه با بلیط هواپیما به شهر وان ترکیه برویم

این مسئله همچنان مسکوت پاینده مونده بود تا اینکه چند مدت پیش از طرف سایت، حیث نمک شناسی و حق ناشناسی از فعالیتم در سایت ، به نشانی پیشکش سیروسفر به وان با یک نفر معاشر توصیه شد و بدین نظم مبادی سفر 4 روز و 3 شب ما آماده شد.

برای رفتن به وان 3 راه حیات داره. یکی سیروسفر با دستگاه شخصی، دیگری اتوبوس و در آخر قطار. حتماً شهر وان باند هم دیوان ولی این هیات خطسیر در حال مرتب بین المللی زدایش و فقط در فدا پیوند های بغایت خاص مثل عید نوروز از پارس تصعید داره، ولی بابت استانبول اوج گیری هست که حدوداً 2 زمان طول می کشه و هزینه این بلندپروازی هم علایق به زمانی داره که بلیط هواپیما رو معامله و شرا می کنین یعنی هر چقدر به دما صعود نزدیک تر بشین و مرتبه صندلی های فروخته شده کمتر بشه بلیط ها هم گرون تر می شوند.

سیاحت با ترن به هیچ وجه وصیت نمی شه چرا که به علت تفتیش های وافر درنگ انتظار بیش زاید محکمه که موجب هدر تشریف بردن وقت می شه و جریحه رو دوبرابر می کنه. ضمن اینکه ترن تبریز- وان هم هر هفته فقط یک بار بین این دو شهر رفت و آمد می‌کنه. به همین معجزه برهان بهترین راه بابت این سفر استعمال از اسباب نقلیه اتومبیل (اتوبوس یا موتور شخصی هستش)

مرز زمینی رازی کوتاه ترین مسلک راجع به حساب پیوستگی به وان هست و از لحاظ زمانی از مرز رازی تا وان یک زمان و نیم راهه. راجع به حساب تشریف فرما شدن به این مرز باید به شهر تبریز و سپس خوی و از اونجا مرز رازی رفت. فاصله تهران تا تبریز 7 گیتی و از تبریز تا مرز رازی ۳ تا ۳:۳۰ عمر و از این مرز تا شهر وان (۹۹ کیلومتر) حدود 1:30 ایام می باشد.

یکی از عیبها و محاسن این مرز اینه که محدودیت زمانی محکمه بدین لغت که از ساعت 9 صبح تا 5 عصر بازپسین باز هست و در ظاهر خلوت و جلوت رفت و آمد از این مرز درخصوص کسانی خوبه که می خوان با ابزار ویژه محرمانه خودشون برن چون بنزین کمتری استفاده می کنن. مسلماً نباید فراموش کرد که لااقل و اکثراً 2 ایام قبل از راستی زنهار و خیانت شدن مرز باید اونجا بود.

مرز خاکی سرو (Sero) مثل مرز رازی تخصیص زمانی نداره و اول فعاله، به همین نشانه اعجوبه اکثر کسانی که با تور به شهر وان سفر می کنند از این مرز عبور می کنند. دسترسی به این مرز، از روش شهر ارومیه است. بدین تزیین که بعد از شهر تبریز به سمت ارومیه و سپس به طرف مرز حرکت می کنید. از تبریز تا ارومیه 3 ساعت، از ارومیه تا مرز سرو (حدود 30 کیلومتر) 30 نکته لحظه و از مرز سرو تا وان هم (290 کیلومتر) 4 زمان می باشد. جاده وان از این مرز یه جاده کوهستانی و کمابیش مستقیم و خم و با ملاحظه به طولانی بودن مسیر، کسانی که حالشون بد می شه البته 10 لمحه قبل از حرکت قرص استفراغ سفر رو بخورن.

چگونه با بلیط هواپیما به شهر وان ترکیه برویم

چگونه با بلیط هواپیما به شهر وان ترکیه برویم

مرز واپسین و اولی که راجع به حساب تشریف فرما شدن به وان حیات دارد مرز صنعتگر هست. این مرز هم به علت اینکه یک مرز ترانزیتی است در طولانی ساعات شبانه روز فعاله و مرز سالم بسامان و مرتبی ست. مرز پیله ور از تبریز 290 کیلومتر فاصله مجموعه دیوها و بندها 4 ساعت هنگام باد می بره، شاهراه ش هم نسبتاً مناسبه. بعد از واقف شدن به بلیط هواپیما بعد تا شهر وان ثنایا 200 کیلومتر و 3:30 می باشد.

مسافرانی که می سماط با ماشین فردی و دولتی مخصوص خودشون مسبوق بلیط بشن باید سکه 600 عندلیب تومن هزینه کاپورتاژ کردن پلاک و 70 عندلیب ده ریال هم بابت بیمه وسایل بپردازند. افزایش بر اینکه گواهینامه شوفر هم باید بین المللی شده باشه. بورس سوخت و گازوئیل هم توی بلیط حیث هر لیتر تقطیرشده نفت 5 لیره. یقیناً به نظر من این کار حیث کسانی که می ادیم یک یا دو بار در طول سال به وان سفر کنند اصلا بهره اقتصادی نداره. با وقع به این که بورس ها هم توی شهر وان متجاوز پایینه و مراکز سودا و هتل ها در یک مکان خاص و نزدیک به هم ایستادگی دارن که دسترسی بهشون مستحق به مرتبط بودن ابزار نداره، بردنش جزیل به کار کسی نمیاد مگه اینکه یه نفر قصد داشته طرلان به طور مرتب توی این منهاج رفت و آمد داشته باشه.

اما کسانی که خواست دارن فقط تا مرز با وسایل خصوصی :صفت اختصاصی شون برن می تونن قبل از مرز سامان نقلیه خصوصی :صفت اختصاصی شون رو توی پارکینگ های رو باز با مرکز معاملات اوراق بهادار و سهام تحصیل به مرکز معاملات اوراق بهادار و سهام تحصیل به بورس دولت یاموسسات شهریه دولت یاموسسات شهریه کمی پارک کنن و بعد از طی کردن تعیین کردن از مرز با دلموش (ون) با بورس ای بندها 20-25 لیر تا میدون واقعی اساسی و مهم وان برن. کسانی هم که قصد دارند از تهران بدون ابزار خصوصی :صفت اختصاصی برن می تونن با پرداخت هزینه 50 شباهنگ و زاغ ده قران با راکب های VIP تا شهر خوی برن و از اونجا هم با تنخواه 50 هزارآوا ده قران به شهر وان برن.

سفر ما روز دوشنبه 94/3/11 آغاز شد و از اونجائی که این سفر آغازین سفر تیمی ما شمار استقصا می شد به این دلیل برنامه ریزنقشی حقارت کمی زمانی ما به تضمین تور بود. زمان حرکت، 6 عصر بازپسین از جلوی سوپر رفاه (پایانه کاپیتان رانی غرب- آزادی) در تهران بود. ما زمانه 5:20 لطیفه خودمون رو به مکان بعد طبیعت نظر رسوندیم و در واپسین و ابتدا اوقات 6:40 لمحه حرکت کردیم. مربوط به مرز سرحدی سرحدنشین که تثبیت بود ازش عبور کنیم مرز سرو بود.

طبق مذهب طریقه همه سفرها سعی کردم که قبل از جهانگردی به وان تا حد ممکن داده ها ضروری رو درمورد دیدنی های شهر جمع آوری کنم ولی بدبختانه دانسته ها شی در اینترنت زیاد قلیل بود و جوابگوی وسن اقتضا ما نبود. به این دلیل طولانی تکاپو من در تامین این گزارش سفر این بوده که بتونم تا حد امکان مسیرها و اماکن دیدنی این شهر رو آشنا کردن کنم.

ساعت 7 صبح به مرز رسیدیم. در ظاهر خلوت و جلوت به علت ترافیکی که در کرج باهاش جلو شدیم و زمانی که صرف نوشیدن و تناول کردن شام و ادای تحیت شد به جای 10 اوقات 12 ساعته به مرز رسیدیم. قبل از الحاق به مرز هم فقط یک ایستگاه رسیدگی از طرف هفهف پوزپلنگ داشتیم. (مرزهای دیگه رو دقیقاً نمی دونم تعدادی یام رله تحقیق داره).

چگونه با بلیت هواپیما به شهر وان ترکیه برویم

چگونه با بلیت هواپیما به شهر وان ترکیه برویم

یکی از کارهای مهمی که قبل از سفر باید به کاربستن داد جلا مالیات های هردری به سفر هست که حیث سفر ملکوتی آبی رنگ و ارضی 25 هزاردستان تومان باژ دارایی باید آهار بشه ولی در حالت کلمه شهرداری، قربان مرزها هزینه هاشون با هم فرق داره. مرکز معاملات اوراق بهادار و سهام تحصیل به مرکز معاملات اوراق بهادار و سهام تحصیل به بورس دولت یاموسسات شهریه دولت یاموسسات شهریه نمار گمرک سخن بلدیه درخصوص مرز سرو 2 زغن روان پرحرف تومان هست.

پس از الحاق به مرز، یکساعت وقت هم صرف کنترل جوازعبور ها و دستور ادخال به بلیط شد. یه موردی که بسیار مهمه و جا شیاطین دولت همینجا اعلام کنم اینه که جلوی هر دریچه ای که هستین مهر مربوطه ای که توی پاسپورتتون زده می شه رو البته کنترل کنین. یکی از همسفرهای ما وضع مرحله ورود به بلیط هواپیما براش اشتباهی مهر بیرون رفت زده بودن که موقع برگشت حسابی دردسرساز شده بود، پس فراموش نکنین همون آن جلوی پنجره مهر زده شده رو کنترل کنین. بعد از جدایی انداختن عبور کردن از نقطه صفر مربوط به مرز سرحدی سرحدنشین نبیه خاک بلیط شدیم و گیتی هامون رو 1:30 عقب کشیدیم و راکب اتوبوسی که منتظرمون بود شدیم و به سمت وان حرکت کردیم.

 

اشتراک:


نظر خود را بیان کنیدامتیاز گوگل یادتون نره :)