Call Usتاریخچه کاخ دا بولسا

(امتیازی ثبت نشده است)

کاخ دا بولسا (Palacio da Bolsa) در واقع عمارت ساخت نوین بورس ویرانه گرانبها در شهر پورتو است که در قرن ۱۹ به تذکیر اتحادیه تجاری پورتو درست شده است. این رفاه و خرابی به شیوه ی معماری نئوکلاسیک درست شده و این معماری را به زیباترین شکل ممکن به ارائه گذاشته است به طوری که کمتر تماشا پیدا می شود که تا پورتو برود و ویزیت کنترل از این جذب را از دست بدهد. در ادامه در مطلب اخبار گردشگری در مورد تاریخچه کاخ دا بولسا بیشتر می گوییم.

کاخ دا بولسا درست در کنار کلیسای سنت فرانسیس قرار گرفته، دو بنای جذاب در کنار هم که چشم انداز براز را به شارع فرئیرا بورژیس داده اند. قبلا در محل این کاخ معبد سنت فرانسیس قرار داشت، ساختمانی که در عادت جنگ کاملا آتش گرفت و بعد از آن، کاخ دا بولسا در سال ۱۸۴۲ بر روی ویرانه های آن خلق شد.

تاریخچه کاخ دا بولسا

تاریخچه کاخ دا بولسا

وقتی این کاخ دا بولسا در دهه ۱۸۴۰ آفریننده شد پورتو شهری پر رونق بود و برای اینکه با دیگر شهرهای اروپایی و سندیکا بازرگانان توقع کند تصمیم گرفت یک عمارت ساخت باشکوه بسازد تا به قطب تجاری شهر تبدیل شود. ازلی بنیادگر کاخ دا بولسا شخصی به اسم «جوکیم دا کوستا» بود که از سال ۱۸۴۰ تا ۱۸۶۰ زحمت فوق العاده طرح ریزی کلی این بنا را بر عهده داشت.

بنای کلی در سال ۱۸۵۰ کامل شد اما تزئینات و جزئیات بسیار معماری به معماران دیگر امانت شد تا بنایی خلق شود باشکوه و تماشایی. نمای نئوکلاسیک قصر با آن ستون ها و برج ساعت دیدنی مدت ها سیر می طلبد اما بدون شک نمای درونی و بیرونی بنا با آن صورتگری ها و عکس ها چیز دیگری است.

مطمئنا طراحی درونی و بیرونی این بنا از نمای بیرونی اش شکیل و زشت تر است چون در نگارگری برنامه ریزی آن به حدی به جزئیات توجه شده که کامل شدن آن تا سال ۱۹۱۰ طول کشیده و هنرمندان مازاد یدکی دست به دست هم دادند تا با بهترین شیوه های معماری اثری باقی و باشکوه را به وجود بیاورند. با رفتن به داخل این کاخ محو تماشای تزئینات درونی و بیرونی کاخ می شوید و دوست دارید از همه قسمت های کاخ دیدن کنید.

جاذبه های پورتو

در مبنا پا گنبد، نقاشی های جذاب و دیدنی جلوه ای باشکوه به سالن داده است، در پشت حیاط، راه پله هایی باشکوه هست که در سال ۱۸۶۸ آفریننده شده و به طبقه های فرازین می رسند. در طبقه های زبرین نقش پیکر تندیس های دیدنی زاید هست که به یار و دشمن صورتگری های سقف نمایشگاهی دیدنی را به وجود آورده اند که تماشای آن ها مادی و اخروی سایر اجنبی و دیدنی ست.

تاریخچه کاخ دا بولسا

قصر از چندین و چند اتاق باشکوه تشکیل شده که با چهره نگاری ها و عکس های دیدنی اسمی ترین هنرمندان دنیا طرح ریزی شده اند. بدون شک یکی از باشکوه ترین قسمت های قصر اتاق عرب (Arab Room)  است که در سال های ۱۸۶۲ تا ۱۸۸۰ به شیوه ی موروها خلق شده تا محل پیشواز اعتبار های عالی رتبه ی ای باشد که به پورتو می روند. خیلی ها اتاق عرب را بلوز بی آستین جذبه ی این کاخ می دانند، این اتاق که با تزئینات باورنکردنی ابهام آمیز شده یکی از کامل بلوز رکابی قسمت های قصر است.

کاخ دا بولسا

حیاط مرکزی مرموز از گنبد هشت ضلعی باورنکردنی ست که با آهن و شیشه ساخته شده اند. در محیط سالن مقدار مازاد یدکی نشان های ملی کشورهایی است که بستگی ی تجارت دادوستد خوبی با پورتو داشته اند. اتاق ممتاز ی دیگر قصر اتاق اصفر است که به پر زرق و برق ترین حالت ممکن نقشه کشی شده تا تجار اروپایی با دیدن این همه تجمل تشجیع به سندیت گذاری در پرتغال شوند.

این اتاق به خوبی توانسته این هدف را متحقق مستجاب روا کند برای همین است که رویدادهای مهم قیمت گزاری در این اتاق برگزار می شود. در اینجا همه چیز رنگ و بوی تجمل می دهد، اتاقی که برای طرح ریزی تزئینات آن ۱۸ سال زمان صرف شده تا جایی خاص و ناب به وجود بیاید.

تاریخچه کاخ دا بولسا

این کاخ کتابخانه ای دارد مملوء از کلکسیون کتاب های معز که البته گردشگران نمی توانند از آن دیدار کنند. در و نو بعضی از صنعتکار ها در این محل می نشستند تا جریده های بین المللی بخوانند و صورت های مالی را دقت کنند. در این موضع و آنجا تعدادی ساعت و همینطور دو کره هست که جلوه ای خاص به اتاق داده اند.

با آهار حدود ۸ یورو با تورهای محلی معشوق شوید و کاخ دا بولسا را از نزدیک بینید. در عرض ۳۰ ساعت از همه قسمت های داخله کاخ دیدن و مفروضات و مجهولات مازاد یدکی درمورد ادب و وقایع خدای نامه پورتو پیدا می کنید. در نزدیکی این کاخ جذبه دیگری هم هست که می توانید به دیدن آن هم بروید: موزه خانه شاهزاده، در مسیر پیوستگی به این موزه کافه ای هست که می توانید مدتی در آن استراحت کنید و غذایی محلی و سبک بخورید.

اشتراک:


نظر خود را بیان کنیدامتیاز گوگل یادتون نره :)