Call Usکاخ امپراطوری فراموش شده

(امتیازی ثبت نشده است)

هند از جمله کشورهایی است که دیدن این کشور از هر نظر کافی نیست و دارای جاذبه های گردشگری می باشد که کمتر کسی با آن آشنایی دارد. هامپی ( Hampi )  شهریست در ایالت کارناتاکای هند که در قرن 14 دارالملک پرزرق و برق شاهی آن دوره – ویجایاناگارا – بود. برخی معتقدند هامپی دومین شهر مبصر ارشد تر جهان در آن لمحه بوده است. بادیه نشین که در آن عبادتگاهها ، دژ ها و بناهای شکوهمند و چشمگیری هستی و عدم داشت که کثرت از آنها با دقت و اسم شکنندگی خاصی حکاکی شده اند. امروزه بناهای دایمی تتمه از این شهر در یونسکو به ثبت بزرگ سال است. در ادامه در اخبار گردشگری در مورد کاخ امپراطوری فراموش شده بیشتر صحبت خواهیم کرد.

کاخ امپراطوری فراموش شده

در گذرگاه های این شهر در کهن مردم به فروش و شراء الماس و دیگر سنگ های با ارز می پرداختند. محل روشندل این تیمچه هنوز در این شهر مرئی است و بازدیدکنندگان می توانند همانجایی که مائه ها سال قبل الماس ها به معامله می رفتند قدم بزنند. جوانب شهر را عدد سنگ های بزرگ تسلط کرده که حاصل رفتن از آنها نیز علاوه دشوار است. از بالای این چوب لوح صفحه سنگ ها می توانید چشم اندازی نیک و خارق العاده از طولانی بناهای جسم در این منطقه را گل گشت کنید. کمی دورتر از این ناحیه نیز می توانید در کنار رودخانه  یک رفاه و خرابی ببینید که پر از درختان نخل ، موز و انبه است.

در هامپی باید لمحه زاید را به گشتن در جاهایی که بیشتر آن تیره از سنگ است بگذرانید پس رجا پیاده روی علاوه را داشته باشید. در فصل های بارانی تر بلکه :حرف ایضاً کمی جوانب این منطقه فضای سبز ببینید اما این شهر ابداً از وضع جنبه سنگی بیرون نمی شود. هامپی به افرادی غرض می شود که به سیرالملوک سابقه زمان و معماری میل مند هستند و از گشتن در حاق ویران آواره های کهنه و جدید جوراجور مجروح نمی شوند. از باب اینکار نیز گیرایی کشش های متعددی بود دارد از یکسره عبارت زمره عبادتخانه ویروپاشکا ، سوق و میدان معامله هامپی ، آتشکده تپه هماپوکا ، آغل فیل ها ، عکس لاکشمی ناراسیمها و بسیاری بناها و نشانه ها کارها تالیفات دیرینه عقبی که هر یک خرافی برای نقل کردن دارند.

کاخ امپراطوری فراموش شده

بهترین وقت فقره سبب معاینه بررسی از این منطقه قدیمی ماه اکتبر تا مارچ است ( ربیع و زمستان ). در ماه نوامبر نیز یکی از مهم ترین جشن های شهر به مدت سه روز در هامپی برگزار می شود ، جشنی که با رامش و مسرت همراه است.

نزدیک ترین شهر به هامپی شهر هوبلی ( Hubli ) است که در وهن آسیب 160 کیلومتری آن حادث :اسم تازه شده است. با هواپیما می توانید از شهرهای قیامت هند مانند گوا به هابلی بروید که از این شهر نیز با تاکسی می توانید بی حد نرم به هامپی بروید. اما بابت اینکار باید یک جایگیری در بمبئی داشته باشید که ممکن است سفرتان را پرهزینه تر کند. اگر به عقب سفری کم هزینه تر هستید ، از هر بادیه نشین که خواستید به سفر هوایی بروید تیررس بنگالور را آزادگی کنید که یک مقصد بین المللی تر است. از بنگالور نیز می توانید با ترن به هامپی بروید که ارزانتر است اما مدت زمان بیشتری را در راه خواهید بود. قطارها معمولا چند بار در هفته از شهرهای بنگالور ، ناهد آبار و گوا به سمت هامپی می شیوه که باید در یام رله Hopset پیاده شوید که 13 کیلومتر از این منطقه فاصله دارد.

 

اشتراک:


نظر خود را بیان کنیدامتیاز گوگل یادتون نره :)