Call Usآشنایی با شهر ممنوعه ی چین

(امتیازی ثبت نشده است)

برای اینکه بتوانید از جاذبه های گردشگری بیشتر در دنیا آگاه شوید می توانید با سفر به کشور چین از جاذبه های گردشگری همچون شهر ممنوعه چین دیدن کنید.این شهر بر اصل کلیات و مقررات طبقاتی ایجاد شده است، با قدم گذاشتن در این کلکسیون با سه قصر معروف و کهن جلوه گر می شوید که محل اعمال توانایی شاهنشاه ها و اجرای رسم های بزرگ تر بوده است. این قصرها با نام های قصر تای حه، قصر جون حه و قصر بایو دارای معماری ها و تزئینات خیلی با شکوهی هستند. در ادامه در مطلب اخبار گردشگری در مورد آشنایی با شهر ممنوعه ی چین  بیشتر صحبت خواهیم کرد.

شهر ممنوعه چین
اگر در سفر به کشور چین به تماشای این شهر و قصرهای آن رفتید با صورت ها اژدها بسیار روبرو می شوید، چرا که در اصل و فرهنگ چینی ها اژدها جایگاه اختصاص ای دارد. شهر منع شده دارای قصرها و اتاق های فراوانی بوده است و در کاخ های و منزل های شکوهمند این شهر خاندان سلطان زندگی می کردند.

جاذبه های گردشگری چین
کاخ‌های متعددی در اطراف این مجموعه اصلی جای دارد که بابت سکونت همسران و فرزندان شاه استفاده می‌شده است. باغ سلطنتی در شمالی‌ترین بخش شهر ممنوعه جای دارد. دختران شاهنشاه و خانم‌ها و همه جوانان عمدتا در سمت شرقی شهر ممنوعه زیستن می‌کردند چرا که خورشید از شرق ایجاد می کند و مقصد برنایی و پیدایش مجدد است و برعکس در سمت غرب شهر ممنوع اشخاص مسن زیستن می‌کردند چرا که خورشید در مشرق غروب می‌کند و نشانه‌گذر عمر افراد مسن محسوب می‌شود.

شهر ممنوعه چین
از آنجائیکه چینی های کهن معتقد بوند جایگاه نهایی امپراطورها در آسمان، ده هزاران اتاق دارد نباید اتاق های آنها در شهر ممنوع بیش از این تعداد باشد! پشت این مجموعه نیم سرا کمتر از اتاق های تصوری امپراطور ها در سپهر دارد. آثار با ارزش بسیار زیادی که تقریبا یک ششم کشفیات چین را تشکیل می دهند از این شهر به دست آمده است.
دورتادور شهر غیرمجاز خندقی به طول 3800 متر و به عرض 52 متر جهت حفاظت از پادشاه حفاری شده است. طول دیوارمحیطی شهر غیرمجاز 3428 متر و بلندی دیوار 10 متر است. مواد اولیه به کار رفته در دیوار به طریقه ای است که در برابر شلیک توپ های قدیمی نیز مقاوم بوده است. در چارگوش شهر ممنوعه چهار عمارت به منظور دیده بانی و محافظت وجود دارد.

شهر ممنوعه چین
شهر غیرمجاز دارای دو آبشخوار خارجی و اندرونی ظاهری و باطنی بیگانه است. بخش خارجی جهت انجام تشریفات خاص حالت استعمال جای می گرفته و دارای سه ساختمان اساسی در جهت شمالی – جنوبی و شش ساختمان جانبی در شرق و غرب است. بخش درونی نیز دارای سه کاخ است که محل زندگی و انجام امور اداری شاهنشاه بوده است.
تعداد قصرها و اتاق‌ها در شهر غیرمجاز بسیار فراوان است. به اعتقاد پیشینیان، توقفگاه امپراتوران فلکی دارای 10 هزاران سرا است و امپراتورانی که پسر امپراطور آسمانی دانسته می شدند نباید تعداد اتاق‌ها‌یشان از آمار اتاق‌های شاه آسمانی تجاوز کند. برخی از کاخ های این مجموعه در گذر وقت دستخوش آتش سوزی شده یا تخریب گشته اند که دوباره ساخته شده یا مرمت گردیده اند.

اشتراک:


نظر خود را بیان کنیدامتیاز گوگل یادتون نره :)