Call Usآشنایی با معادن نمک لهستان

(امتیازی ثبت نشده است)

در جنوب لهستان و در نزدیکی شهر کراکوف یک معدن نمک هست که در باستان نقش زیادی در قناعت مردم این کشور داشته است. امروز این معدن پر از عکس و بناهای نمکی است که اینجا را تبدل به یکی از پربازدیدترین گیرایی کشش های لهستان کرده اند. معدن نمک ویلیچکا قرن ها سعی داشته و از قدیمی ترین معدنها نمک دنیاست. از قرن نوزده تا به حال در داخل این معدن یک مسیر آفاق پویی زیر قدسی به وجود آمده که امکان سرکشی از آن را برای گردشگران به وجود آورده است. در ادامه در مطلب اخبار گردشگری در مورد آشنایی با معادن نمک لهستان بیشتر صحبت خواهیم کرد.

آشنایی با معادن نمک لهستان

کوه های تاترا، کوهستانی شبیه آلپ در لهستان

معدن نمک ویلیچکا (Wieliczka Salt Mine) یکی از کهنه و جدید ترین کانسارها نمک جهان است و از قرن سیزدهم تا سال ۲۰۰۷ به طور پی درپی نمک تاسیس می کرده است. معدن ویلیچکا در نوین آنقدر فعال بود که نمک سایر نقاط دنیا را هم تامین می کرد و نمک ها را با نام تجاری ویژه و عام ویلیچکا به رسته عرضه می کرد.

معدن نمک ویلیچکا

با اینکه امروز نمک ارزش چندانی ندارد اما در گذشته عنصر باارزشی بوده که تحول زاید را در اقتصاد یک کشور به وجود می آورد پس حالا با گردش در میان دالان های ویلیچکا نه فقط یک معدن بلکه وضعیت مدنی جمعی و اقتصادی کسان آن دوره را مرور می کنید. اینجا یک معدن طرفه نیست و جذبه های جذابی برای مشغولیت دارد به طوری که تطور به یکی از پربازدید ترین جاذبه های لهستان شده است. این معدن بزرگ که در نزدیکی کراکوف قرار ملول بیش از ۳۰۰ کیلومتر طول دارد و با اقدامات نوآورانه دلربایی هایی پیدا کرده که خیلی ها را برای تفریح به این محل می کشاند.

آشنایی با معادن نمک لهستان

معدن نمک ویلیچکا تنها معدن نمک دنیاست که از زمان قرون وسطی به بعد استحصال نمک در آن بقا داشته است. این معدن که در ۹ طبقه بنا شده از سال ۱۹۷۸ در لیست مرده ریگ دنیوی کلی یونسکو قرار دارد. در طول قرن ها حصول نمک، این معدن تبدل به یک شهر تونل شده و در آن آب و هوای خاصی شکل رنجیده است. در این معدن کیلومترها راهروی زیر ملکوتی آبی رنگ و ارضی به معشوق دهلیز ها و کلیساها، سیرالملوک سابقه زمان و رمز و راز معدن را در خود نهان کرده است. البته همین که پا به این معدن بگذارید یک امام همه ی اسرار این معدن را برایتان فاش می کند و می گویند که چسان معدن کاران در طول قرن ها طلای سفید را از این معدن کسب می کرده اند.

جاذبه های لهستان

این معدن تلخیص ای از پیشرفت تکنولوژی ست؛ در عهد احوال گذشته معدن کاران اولیه با کشف رسوبات یک سنگ نمک شروع به استخراج نمک کردند اما در قرون وسطی نمک مستحیل مسخ به یکی از مهمترین مواد اولیه در غذا و صنعت نگهداری از مواد غذایی شد برای همین معدن نمک ارزش زاید پیدا کرد. در طول قرن ۱۸ اتریش کنترل این معدن را به دست کرد و تکنولوژی های زیادی را به این معدن آورد که خیلی از آن ها باعث شد که این معدن تا به امروز خلل ناپذیر باشد و در زمان حکومت اتریشی ها بود که آفاق پویی به داخل این معدن راه پیدا کرد.

اشتراک:


نظر خود را بیان کنیدامتیاز گوگل یادتون نره :)