Call Usاخذ ویزای تایلند

اطلاعات ضروری برای دریافت ویزا تایلند
(امتیازی ثبت نشده است)
دسته‌ها: تایلند. سفر: ویزا.

برای دریافت ویزای تایلند چه مدارکی نیاز است و باید به کجا مراجعه کنیم؟ قیمت تمام شده دریافت ویزای تایلند چقدر است؟ آدرس سفارت تایلند کجاست؟ تمامی اطلاعات مورد نیاز جهت دریافت ویزای تایلند را در این صفحه بخوانید.

تایلند

حتما برای شما نیز این مسئله پیش آمده است که قبل از سفر خود به هر کشوری باید تدارک هایی مثل خرید بلیت و رزرو هتل ببییند یا اگر می خواهید به کشورهای پر رفت و آمدی مثل مالزی، اندونزی یا تایلند سفر کنید، با استفاده از تورهای تایلند می توانید در هزینه های خود تا حد زیادی صرفه جویی نمایید.

البته اگر زمانی قصد داشته باشید بدون تور و بصورت شخصی یا خانوادگی و یا برای کار و تحصیل به این کشورها سفر کنید، باید قبل از سفر خود نسبت به تهیه ویزای کشور مورد نر اقدام کنید. ما در این مقاله می خواهیم شما را در اخذ ویزای تایلند، کشوری پر جاذبه و همواره جذاب برای ایرانی ها(!)، راهنمایی کنیم؛ ما را تا پایان همراهی کنید.

ویزای تایلند

پر تقاضاترین ویزاهای تایلند

ویزای توریستی تایلند

یکی از مورادی مهمی که باید بدانید این است که ویزای توریستی تایلند از زمان صدور دارای اعتباری 3 ماهه است و شما بعد از وارد شدن به این کشور اجازه 30 روز اقامت در شهرهای مختلف آن را خواهید داشت. اخذ ویزای تایلند فقط به صورت معمولی امکان پذیر است و حداقل 5 روز کاری به طول می انجامد.

از آنجایی که بیشتر سفرهای هموطنان‌مان به این کشور توریستی و گردشگری است، این نوع ویزا همواره با تقاضای بیشتر نسبت به سایر ویزاهای تایلند رو به رو می شود؛ اگر شما هم قصد سفری با ماهیت توریستی به تایلند را دارید، بهتر است از مدت‌ها قبل از سفر خود اقدام کنید. شما می توانید در سفرگستر، اخبار گردشگری تایلند را نیز دنبال کنید.

گردشگری در تایلند

ویزای تجاری (کاری) تایلند

اگر تمایل دارید که در کشور تایلند مشغول به کار شوید، باید تقاضای ویزای گردشگری یعنی ویزایی غیر توریستی از نوع یک بار ورود به تایلند را از کنسولگری این کشور دارا باشید. این ویزا به شما اجازه خواهد داد که 3 ماه در تایلند سکونت داشته باشید. در این 3 ماه در خواست کننده می تواند در تایلند کار پیدا کرده و مشغول به کار شود و بعد از آن از مقامات تایلندی تقاضای اقامت بیشتر در تایلند را کند.

برای دریافت ویزای توریستی یا تجاری در قدم نخست باید مدارک لازم را داشته باشید که عبارت اند از:

 • فرم کامل درخواست ویزا به شکل تایپ شده
 • یک قطعه عکس ۳*۴ تمام رخ و کاملا واضح که به برگه ویزا الصاق شده باشد
 • کپی گذرنامه، شناسنامه و کارت ملی
 • ارائه دعوتنامه با اعتبار یک شرکت یا مرکز تجاری در تایلند
 • کد اقتصادی شرکت یا مکان تجاری موجود در تایلند
 • اصل پاسپورت به همراه حضور شخص متقاضی

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزا

معمولا برای دریافت هر نوع اجازه نامه‌ای نیاز به مدارک معتبر شناسایی دارید، مانند جزئیات فردی، شناسنامه و کارت ملی. همراه داشتن دو قطعه عکس 6*4 رنگی با پس زمینه‌ی سفید و بلیط رفت و برگشت نیز الزامی است.

ویزای تایلند

قوانین کلی و مهم

بطور کلی برای دریافت ویزای تایلند قوانین جامع و مهمی وجود دارد. آژانس های مسافرتی فقط حق دارند برای توریست هایی که برای گردش و تفریح به تایلند سفر می کنند، درخواست ویزای گروهی کنند. فرد مسافر در تاریخ تقاضای ویزا باید شخصا در شهر تهران حضور فیزیکی داشته باشد.

اتباع افغانی و پاکستانی ساکن در ایران نیز تنها زمانی می توانند از سفارت تایلند در ایران تقاضای ویزا نمایند که مجوز اسکان‌شان در ایران حداقل تا مدت ۶ ماه اعتبار داشته باشد. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که در صورت کنسل کردن درخواست خود برای اخذ ویزا به هیچ وجه مبلغی به منظور بازگرداندن ویزا پرداخت نمی شود!

شرایط گذرنامه

در مورد گذرنامه‌ی خود باید این مسئله را مدنظر داشته باشید که گذرنامه باید حداقل دارای یک برگه‌ی خالی باشد. گذرنامه‌ها در بدترین حالت ممکن باید حداقل ۶ ماه اعتبار دارا باشد.

گذرنامه شما به هیچ عنوان نباید دارای خط خوردگی باشد. پیش از هر گونه اقدام گذرنامه خود را کامل مشاهده نمایید و در صورت برخورد با هر نوع نوشته‌ای نامتعارف، حتما از مسئولین سفارتخانه تقاضای یاری نمایید.

اگر به زبان تایلندی مسلط نیستید و در گذرنامه‌ی خود نوشته ای به این زبان مشاهده نمودید، حتما مراتب را با مسئولین سفارتخانه در میان بگذارید.

بررسی روادید تایلند

قیمت ویزاهای کشور تایلند

به علت کاهش ارزش یورو در مقابل پول تایلند (بات)، هزینه های گذرنامه برای ورود اتباع خارجی به تایلند به صورت ارقام زیر می باشد:

 • ویزای ترانزیت: 25 یورو
 • ویزای توریستی یک بار ورود: 35 یورو
 • ویزای توریستی دو بار ورود: 70 یورو

نکات مهم

اگر بنا به دلایل مختلف، قصد اقامت بیشتر از حد زمان تعیین شده ویزا را داشته باشید، باید به اداره‌ی مهاجرت مراجعه کرده و تقاضای تمدید گذرنامه یا تغییر نوع پاسپورت خود را بدهید. اگر هنوز از مدت زمان ویزای شما باقی مانده باشد و قصد سفر کوتاهی به خارج از تایلند را داشته باشید، باید اجازه‌ی ورود مکرر بگیرید!

برای دریافت این مجوز نیز لازم است تا به اداره‌ی مهاجرت مراجعه نمایید. مدارکی که برای این کار احتیاج خواهید داشت، به شرح زیر می باشد:

 • کپی اصل گذرنامه (صفحه‌ی اصلی، صفحه‌ی ویزا و مهر آخرین ورود)
 • ارائه فرم کامل شده که در اداره مهاجرت به شما ارائه می‌شود
 • پرداخت هزینه ای حدود ١٠٠٠ بات برای یک‌ بار ورود دوباره و ٣٨٠٠ بات برای چندین بار ورود مکرر

ویزای تایلند

توجه داشته باشید که ماندن در تایلند به هر دلیلی بیشتر از مدت زمان روادید، خلاف مقررات می باشد و اگر توسط پلیس متوقف شوید با مشکلات فراوانی مواجه خواهید شد!

اشتراک:


نظر خود را بیان کنیدامتیاز گوگل یادتون نره :)