Call Usآیا هنوز بلیط های سیستمی طرفدار دارند؟

(2 رای, میانگین: 5٫00 از 5)
دسته‌ها: تایلند. برچسب‌ها: رزرو هتل. سفر: آژانس مسافرتی و هتل.

بلیط های سیستمی، نوعی از بلیط ها هستند که بسیار منظم هستند و از طریق آژانس های مسافرتی مدت ها برای آن ها بر نامه ریزی می شود. این بلیط ها در برنامه های خطوط هواپیمایی قرار می گیرند. از ویژگی های مهم بلیط های سیستمی می توان به این اشاره کرد که پرواز ها در این نوع بلیط ها ساعات منظمی دارند و برای دوره های طولانی مدت برنامه ریزی و برگزار می گردند. به نظر شما آیا هنوز بلیط های سیستمی طرفدار دارند؟

آیا هنوز بلیط های سیستمی طرفدار دارند؟

بدون شک یکی از مهمترین دانستنی های سفر مربوط به خرید بلیط هواپیما می شود؛ در ایران اگرچه بلیط پرواز های سیستمی را از اژانس های مسافرتی نیز می توان تهیه کرد اما، بیشتر پرواز های بلیط های سیستمی توسط خطوط هواپیمایی معتبری مانند ماهان و ایران ایر برنامه ریزی و به فروش می رسند. از آنجا که پرواز های سیستمی قیمت بسیار بیشتر به پرواز های چارتری دارند شاید برایتان جالب باشد بدانید.

امروزه با باز شدن انواع بلیط هواپیما و بلیط چارتر (بلیط هایی که می توان آن ها را لحظه آخر تهیه کرد) این سوال به وجود آمده است که آیا بلیط های سیستمی هنوز در میان مردم طرفدار دارد؟ چراکه بلیط های چارتر هم بسیار ارزان تر از بلیط های سیستمی است و هم راحت تر و بدون نیاز به برنامه ریزی بلند مدت تهیه می شود.

آیا هنوز بلیط های سیستمی طرفدار دارند؟

بله بلیط های سیستمی هنوز طرفداران خود را دارد، یکی از علت های آن به دلیل مزیت هایی است که این نوع بلیط نسیت به بلیط های لحظه آخری دارد که در بالا به برخی از آن ها اشاره شد. همچنین امروزه با پیشرفت اینترنت مردم لازم نیست سختی زیادی برای تهیه این نوع بلیط سا استرداد ان بکشند و به راحتی می توانند در خانه خود از طریق اینترنت بلیط های سیتمی را تهیه کنند. بلیط های سیستمی مناسب برای کسانی است که به برنامه ریزی دقیق و منظم برای سفر هایشان اعتقاد دارند. آن ها بیش از اینکه نگران قسمت بلیط هستند می خواهند مطمئن باشند سفری استاندارد با امکاناتی که می خواهند و همچنین سفری راحت داشته باشند. بنابر این اگرچه بلیط های چارتر و لحظه آخری هنوز به سرعت جای خود را در میان مردم باز کردند اما بلیط های سیستمی نیز هنوز طرفداران پر و پا قرص خود را دارند.

چرا از بلیط های چارتر بیشتر استقبال می شود؟

مردم از قدیم برای سفر های طولانی به خصوص سفر با هواپیما برنامه ریزی های بلند مدت می کردند آنها از مدت ها قبل از سفر مکان و تاریخ سفر را انتخاب می کردند، بلیط خود را تهیه می کردند و منتظر تاریخ سفر خود می ماندند، در طول مدتی که منتظر بودند اگر از سفر پشیمان می شدند می توانستند بسته به شرایطی آن را کنسل کنند و با پرداخت مقداری جریمه پول خود را پس بگیرند. امروز هم برخی از مردم ترجیح می دهند اینگونه سفر کنند. به این نوع بلیط ها بلیط های سیستمی می گویند، هزینه این بلیط ها زیاد است، وقت بیشتری برای برنامه ریزی لازم دارد و مناسب برای کسانی است که می خواهند به سفر طولانی مدت بروند و یا برنامه ریزی در سفر برایشان مهم است.

لازم بذکر است که امرزه شمار زیادی از وب سایت های ارائه دهنده بلیط های چارتر، امکان رزرو هتل را نیز برای کاربران خود بوجود آورده اند. لذا شما می توانید هم بلیط هواپیمای خود را تهیه کنید هم هتل خود را بصورت آنلاین رزرو کنید.

آیا هنوز بلیط های سیستمی طرفدار دارند؟

نکته دیگری که باید به آن اشاره کنیم این است که معمولا بلیط چارتر کشورهای پر گردشگری مثل تایلند، اندونزی، مالزی، ترکیه، امارات و … بسیار سریع به فروش می روند؛ بنابراین اگر قصد سفر به یکی از این کشورها را دارید، توصیه می کنیم از مدت ها قبل به فکر تهیه بلیط باشید!

مزایا و معایب بلیط های چارتر

بلیط های چارتر بسیار ارزان تر از بلیط های سیستمی است اما ایم مزیت را ندارد که اگر شما از سفرتان پشیمان شدید یا شرایط سفر را از دست دادید با کنسل کردن بلیطتان پولتان را پس بگیرد، یعنی در واقع اینکه آژانس ها چه عکس العملی نسبت به کنسلی بلیط شما نشان می دهند در اختیار آنهاست و انها معمولا پول بلیط کنسل شده را پس نمی دهند.عیب دیگر بلیط های چارتر نسبت به بلیط سیستمی این است که در بلیط های سیستمی بلیط برای کودکان زیر 12 سال رایگان است در حالی که در بلیط های چارتر برای کودکان زیر 12 سال هم هزینه بلیط دریافت می شود.

منبع: http://www.safargostar.com

 

 

اشتراک:


نظر خود را بیان کنیدامتیاز گوگل یادتون نره :)