Call Usجاذبه های دیدنی بارسلونا

(امتیازی ثبت نشده است)
دسته‌ها: بارسلونا. سفر: اروپا.

اسپانیا یکی از زیباترین کشورهای اروپایی می باشد که هر سال بخش بسیار وسیعی از صنعت گردشگری را به خود اختصاص داده است. این کشور از نظر جاذبه های گردشگری و توریستی یک از بهترین کشور های دنیا می باشد همچنین جاذبه های گردشگری فوق العاده ای دارد که هرکس آرزوی دیدن این کشور را دارد. در ادامه این مطلب به جاذبه های دیدنی بارسلونا اشاره خواهیم کرد.

شاهکار اسپانیایی

با جرات می توان در مورد این کلیسا گفت که ساگرادا مانند برج ایفل برای پاریس محبوبیت دارد. اگر مجبور باشد که تنها یک دیدنی در این شهر مشاهده کنید، تنها همین ساگرادای عجیب و مدرن برای شما کافی خواهد بود. کلیسایی بزرگ و در حال ساخت که اثر آنتونی گائودی معمار اهل اسپانیا و البته از کلیشه‌های مشهور کلیساهای اروپایی هم در آن خبری نخواهد بود و بیشتر به نقاشی‌های سوررئال شباهت زیادی دارد.

شاهکار اسپانیایی

شاهکار اسپانیایی

شخصی به نام گائودی غالبا به واسطه ی سبک عجیب و بسیار خصوصی خود کاملا مشهور می باشد و ساگرادا بزرگترین شاهکار اسپانیایی محسوب می شود. او در ۱۸۸۴ شروع به بنای این جاذبه توریستی بارسلونا نمود و پس از ۴۲ سال تکاپو در ۱۹۲۶ دنیا را وادع گفت در زمانی که به طور کامل نتوانست کار بنای ساختمان را به پایان برساند.

پیش بینی شده است که در چندین سال دیگر هم‌زمان با صدمین سالروز فوت گائودی، بنای این کلیسا به اتمام رسد. گائودی اساسا علاقه ای به خط های راست نداشت، چون اعتقاد داشت در طبیعت خط هایی به این صورت نداریم. در ساخت برج‌های ساگرادا هم از شکل های جالب و قله‌های گنبدی شکل و برجسته کوه مونتسرات در نزدیکی بارسلونا ایده گرفته بود.

شاهکار اسپانیایی

شاهکار اسپانیایی

میزانی بسیار زیادی از مجسمه های مریم مقدس و حضرت مسیح در این کلیسا به تصویر کشیده شده اند که فضای بیرونی ساگرادا را پوشش داده است. این کلیسا جز میراث جهانی یونسکو محسوب می شود و از پر اهمیت ترین دیدنی های توریستی بارسلونا عنوان می شود. دسترسی به مترو برای این کلیسا فوق العاده آسان می باشد.

خیابان زیبایی به نام لارامبلا

برای دیدن این شهر زیبا ابتدا می توانید از خیابان معروف لارامبلا دیدن کنید. محبوب ترین و پر ازدحام ترین خیابان بارسلونا که به مرکزی ترین قسمت شهر امتداد داده می شود. بلوار پهنی به افراد پیاده‌ اختصاص داده شده است که پنجره‌ای به طرف حیات و فرهنگ کاتالان می باشد دو طرف آن مر از فرهنگی قرار گرفته اند، سالن‌های تئاتر و بنا هایی که دیدن آن چشمان شما را مجذوب خود خواهد کرد.

خیابان زیبایی به نام لارامبلا

خیابان زیبایی به نام لارامبلا

این فضاهای فرهنگی متعلق به خیابان هایی است که روزها پر ازدحام و شب های کاملا زنده و پر شوق می باشد. پر از مغازه هایی می باشد که سوغاتی‌ می فروشند و نقاش‌های زیبای خیابانی، هنرپیشه های پانتومیم و البته کلی رستوران و کافه‌ گوناگون که در شب از جمعیت مملو می‌شوند.

خیابان زیبایی به نام لارامبلا

خیابان زیبایی به نام لارامبلا

در امتداد این خیابان های زیبای شهر بارسلونا، کاخ کاتالونیا و ساختمان یادبود کولوم مجسمه‌ بلند کریستف کلمب را مشاهده خواهید کرد که به طرف قاره‌ آمریکا اشاره می نماید. از کاتالونیا با استفاده از مترو می توانید به راحتی با لارامبولا سفر کنید.

اشتراک:


نظر خود را بیان کنیدامتیاز گوگل یادتون نره :)