Call Usجاذبه های گردشگری کوالالامپور

(امتیازی ثبت نشده است)
دسته‌ها: کوالالامپور. برچسب‌ها: جاذبه های گردشگری مالزی. سفر: آسیا.

اگر قصد دارید به شهری سفر کنید که در یکی از کشورهای خاورمیانه قرار داشته باشد و از جاذبه ها و دیدنی های آسیا لذت ببرید میتوانید به مالزی سفرکنید و از شهر زیبای کوالالامپور که یکی از پر توریست ترین شهر های مالزی است دیدن کنید و از جاذبه های گردشگری کوالالامپور لذت ببرید. در ادامه شما رو با این شهر زیبا بیشتر خواهیم کرد.

برای اطلاع در مورد این شهر می توان گفت که شهر کوالالامپور تا سال ۱۹۶۳ میلادی به حساب قسمتی از کشور مالزی تحت مستعمره انگلیس بود. به طور خلاصه، مبدا پیشرفت شهر را می توان از وقتی فرض کرد که کارفرما چینی یاپ آه لوی بر آن حکومت کرد. او جنگل ها را سازمان دهی کرد، بنای ساختمان های زیر ساختی با آجر و سنگ را شروع کرد. با توجه به کار گرفتن نجاران ماهر چینی برای احداث ساختمان توسط خودش، بناهای ساخته شده در آن زمان شباهت فراوانی با سازه های جنوب چین دارد.

شهر کوالالامپور

شهر کوالالامپور

همچینین از اتفاقاتی که به وقوع پیوست از جمله احداث سریع مدارس، زندان ها، دادگاه و وضع قوانین حکومتی سبب پیشرفت خیلی سریع این شهر شود، تا در اواخر قرن نوزده میلادی کوالالامپور به پایتخت اتحاد مالایی شکل گرفت و جوامع مختلفی از جمله؛ چینی ها، هندو ها و مالایی ها و انگلیسی ها در آن شکل گرفتند.

کامرون و تپه فریزر، مشهورترین ارتفاعات کوالالامپور

از جمله ارتفاعات کوالالامپور می توان فلات کوالالامپور را نام برد فلات کامرون را ویلیام کامرون در سال 1885 کشف کرد. قبلا در آنجا چای کاشت رویانده و در زمان حال کشاورزی رواج فراوانی دارد. ارتفاعات کامرون در 1829 متری شمال غربی پاهانگ قرار دارد و کاملا ارام و دور از آلودگی ها و هیاهو شهری است. در کوه های کامرون شاهد پارک پروانه ها، باغ گل رز، خانه دریاچه، باغ توت فرنگی، باشگاه گلف، دره برتام و … خواهید بود.

تپه کامرون

تپه کامرون

در کنار این فلات ارتفاعات زیبای دیگری نیز می باشد، بلندی زیبای دیگری نیز به نام تپه فریزر در شهر کوالالامپور وجود دارد. این تپه توسط یک اسکاتلندی  به نام جیمز فریزر در قرن نوزدهم کشف شد. فضا و محیط تپه فریزر آنقدر آرام و زیباست که انسان می تواند ساعت ها با آرامش از زیبایی محیط لذت کافی را ببرد. بدون شک تپه کامرون یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری مالزی بشمار می شود.

تپه فریزر

تپه فریزر

در کنار این پستی و بلندی های شگفت انگیز،خانه های ییلاقی با سبک معماری کهن و سنتی و البته بسیار زیبا، که حس بسیار خوبی به انسان خواهد داد. تعداد زیادی از این خانه های ییلاقی به عنوان مهمان خانه برای پذیرایی از گردشگران استفاده می شوند. از دیگر دیدنی های تپه فریزر می توان به برج مشهور ساعت که ساخته ای سنگی و کوتاه است و در یکی از خیابان های این منطقه واقع شده است، باشگاه گلف سلطنتی و آبشارهای اشاره کرد.

پارک پروانه ها

دیگر از دیدنی های فوق العاده جذاب در مالزی و حتی آسیا پارک پروانه هاست. باغ پروانه های کوالالامپور در نزدیکی دریاچه Gardens  قرار گرفته است. این باغ برگرفته از محل زندگی پروانه ها در جنگلهای گرمسیری شده است.برای جلوگیری از فرار کردن پروانه از پارک آن را به صورت سر بسته بنا کرده اند که با توری بزرگ محافظت می شود.

پارک پروانه ها

پارک پروانه ها

جالب اینجاست که بدانید این باغ محل زندگی 6000 پروانه از 120 گونه بسیار گوناگون است که در میان 15000 گل و گیاه قرار گرفته است که برای نگهداری از آن هزینه فوق العاده بالایی صرف می شود.

اشتراک:


نظر خود را بیان کنیدامتیاز گوگل یادتون نره :)