Call Usتوکیو، شهری مدرن و دیدنی در شرق آسیا

(1 رای, میانگین: 5٫00 از 5)
دسته‌ها: توکیو. سفر: آسیا.

توکیو را همه می دانند که پایتخت ژاپن است و خیلی های دیگر هم می دانند که یکی از مدرن ترین شهرهای جهان است که در شرق قاره آسیا قرار دارد؛ لذا ما دیگر این اطلاعات را بیش از این برای شما تکرار نمی کنیم!

توکیو، شهری مدرن و دیدنی در شرق آسیا

توکیو، شهری مدرن و دیدنی در شرق آسیا

همانطور که اطلاع دارید توکیو هم همچون برلین، شهر تاریخی آلمان، بعد از جنگ جهانی دوم ویرانی های زیادی را به خود دید و تقریبا چیزی از آن باقی نمانده بود اما حالا به این دو شهر بنگرید؛ یکی از مهمترین شهرهای صنعتی جهان است و دیگری مدرن ترین.

اما از بحث اصلی که فاصله نگیریم باید به جاذبه های گردشگری توکیو هم اشاره کنیم که بدون شک برای هر گردشگری جذاب خواهد بود، بخصوص آثار تاریخی این شهر که شمار زیادی از آنها یادگار جنگ جهانی هستند.

دیزنی لند توکیو

دیزنی لند توکیو

بدون شک باید اذعان داشت که توکیو، شهری مدرن و دیدنی در شرق آسیا است که حتی سفر به آن آرزوی خیلی از گردشگران اروپایی و آمریکایی نیز هست.

کاماکورا، بودای بزرگ توکیو

کاماکورا نام یکی از مشهورترین تندیس های ژاپنی است که از جنس برنز بوده و نشان دهنده عظمت بودای بزرگ است. شاید برای‌تان جالب توجحه باشد که بدانید این مجسمه چیزی حدود 93 تن وزن دارد!

قدمت این مجسمه به حدود 770 سال پیش باز می گردد که البته در آن زمان در یکی از معابد چوبی این منطقه قرار داشت.

Shinjuku Gyoen، باغ ملی زیبا در توکیو

اگر زمانی برای کار یا تفریح به توکیو سفر کردید، حتما سری هم به باغ ملی بسیار زیبا و دیدنی Shinjuku Gyoen بزنید که زمانی در دوره ادو متعلق به خانواده Naitō بوده است.

نکته مهمی که در خصوص این باغ وجود دارد، به چشم خوردن ترکیب سه طراحی باغ ژاپنی، فرانسوی و انگلیسی در آن است.

باغ ملی Shinjuku Gyoen

باغ ملی Shinjuku Gyoen

علاوه بر اینکه بازدید از این باغ برای همه آزاد است، شما می توانید در محوطه باغ نیز پیک نیک برگزار کنید؛ اما مراقب باشید که جاییرا کثیف نکنید در غیر این صورت ممکن است با شما برخورد شود. شاید باور نکنید اما شمار درختان گیلاس این باغ تا 20 هزار هم می رسد!

اوئنو، باغ وحشی هیجان انگیز

بد نیست بدانید که اوئنو قدیمی ترین باغ وحش توکیو است و مساحت آن نیز تقریبا به 14 هکتار می رسد. از انجایی که باغ وحش و شهربازی همواره از جمله جذاب ترین مکان ها برای اغلب کودکان محسوب می‌شده اند، لذا گشت و گذار در این باغ وحش به همراه فرزندان‌تان شاید بهترین کاری باشد که بتوانید در توکیو برای آنها انجام دهید.

فوجی، کوه شناخته شده ژاپن و جهان

کوه فوجی را تقریبا همه می شناسند. بلندای این کوه 3776 متر است که باعث شده فوجی بعنوان مرتفع ترین کوه در سراسر ژاپن شناخته شود. بد نیست بدانید که فوجی در حقیقت یک کوه آتش فشانی است که آخرین فوران آن به سال 1707 میلادی باز می گردد اما اگر هیمن فردا هم دوباره فوران کرد، تعجب نکنید! به هر حال رسم همه کوه های آتش فشانی همین است…

کوه فوجی

کوه فوجی

در اطراف کوه فوجی 5 دریاچه وجود دارد که بزرگترین آنها Kawaguchiko نام دارد و احتمالا تصویر آن را در اکثر تصاویر و نقاشی های کلاسیک ژاپنی مشاهده کرده اید. لازم بذکر است که کوه فوجی برای مردم ژاپن ارزش مقدسی دارد و در آسیا نیز یکی از مهمترین کوه های قاره بشمار می رود.

 قصر امپراطوری ژاپن

این قصر در مرکز شهر توکیو قرار دارد و در زمان گذشته امپراطور ژاپن همراه با خانواده و سربازان محافظشان در آن ساکن بودند. نکته ای که بسیار در خصوص این جاذبه گردشگری ژاپن جالب توجه است این است که تنها در یک روز از سال درب های این کاخ برای بازدید عموم گشوده می شود؛ شاید به همین دلیل هم هست که هیچ عکسی از داخل این قصر در فضای مجازی وجود ندارد! احتمالا تصویربرداری در داخل کاخ هم ممنون می باشد.

اشتراک:


نظر خود را بیان کنیدامتیاز گوگل یادتون نره :)