Call Usشهر شناور بر روی آب

(1 رای, میانگین: 5٫00 از 5)
دسته‌ها: ونیز. سفر: اروپا.

اگر به شهر هایی که در آب غوطه ور هستند علاقه دارید و دوست دارید بجای سوار شدن اتومبیل رو قایق سیال حرکت کنید و به هرجا دوست داشتید حرکت کنید شهر ونیز که در ایتالیا واقع شده است می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد شهری با نوستالژی های دست نخورده که تلفقی از معماری مدرن در کنار فضای زیبای ساحلی این شهر را به عنوان شهر سیال بر روی آب عنوان کرد.

ونیز

ونیز

بخش خیلی وسیعی از مردم بر این اعتقاد هستند که این مکان تاریخی، محل زندگی مردمانی بوده که از جنگ تروا فرار کرده اند. اما باستان‌شناسان فهمیدند که این شهر از قرن های پنجم و ششم پس از میلاد شکل گرفته است.طبق گفته‌ها زمانی که بربرها به رم هجوم آوردند، تعداد بسیار زیادی از اهالی سرزمین ونیز فرار کردند و و به جاهای مختلف پخش شدند. بنابر این اساس در ابتدا، محل های اقامت این شهر موقتی بودند که مردمان آن، آنها را به محل زندگی دائمی خود تبدیل کردند.

شهر ونیز

شهر ونیز

همانطور که می دانید به دلیل حجم فراوان آبی که اطراف این شهر زیبای اروپا را گرفته است، ونیز به دلیل شکل گرفتن در زمین باتلاقی، آنها مجبور به ساخت خانه‌های مقاوم‌تری شدند. آنان به این نتیجه رسیدند که خانه‌ها را روی سکوهایی چوبی بنا کنند که سازه‌ها را با حفاظت کامل نگه دارد. بعد‌ها این جزایر کوچک را با استفاده از پل‌هایی به هم متصل کردند که این سبب شد برقراری ارتباط را برای آنها ساده‌تر شود. این نحوه‌ی ساخت و ساز باعـث شد که این شهر همانند شهر شناور روی آب، به نظر برسد. بنابراین ونیز را شهر شناور روی آب نامیدند.

کاخ رویایی سانتا سوفیا

یکی از دیدنی های فوق العاده جذاب ونیز کاخ سانتا سوفیا است، که با نام کاخ کادورو به معنای قصر طلایی نیز محسوب می شود که از دیگر جاذبه های ونیز شناخته می شود. این بنا در راستای کانال بزرگ ونیز قرارگرفته است. این کاخ را به موجب معماری فوق العاده زیبایش به نام سلطان معماری شهری نیز شناخته می شود.

کلیسای سانتا سوفیا

کلیسای سانتا سوفیا

در اینجا لازم به ذکر است که دیوارهای داخلی پوشیده از ورق های طلا، نقوش لاجوردی و سنگ مرمرهای قرمز و معماری آن به سبک گوثیک است. در حیاط کاخ یک موزه هنری کوچک بنا شده است. جالب است بدانید این ساختمان برای افراد مرفع روی کانال گراند قرار گرفته است. جذابیت اصلی معماری این کاخ هنگام شب احساس می شود، وقتی نور بر سازه ی بیرونی این کاخ می تابد، عکس بنا در آب منعکس می شود و شکلی قرینه از عکس آن می سازد.

کلیسای دیدنی های سانتا ماریا دلا سلو

از کلیساهای معروف ایتالیا می توان کلیسای سانتا ماریا را نام برد. کلیسای سانتا ماریا دِلا سَلو را با نام کلیسای Salute  به معنی دورود و سلام نیز شناخته می شود. این کلیسا به طور اختصاصی برای مریم مقدس به منظور نجات مردم از بیماری طاعون در قرن 17 میلادی بنا شده است است.این کلیسای کاتولیک روی گراند قرار گرفته است و زیاد هم بزرگ نیست. زیر ساخت این بنا به شکل هشت ضلعی است و هر یک از اضلاع آن ستاره نمادین خود را دارا هستند. در قسمت ها مختلف این کلیسا انواع نمادها، اشکال، مجسمه ها یا نقاشی های گوناگونی از مریم مقدس را می توان مشاهده کرد. گنبد کلیسا نماد تاج و داخل ساختمان نماد مریم مقدس هستند.

کلیسای سانتا ماریا دلا سلو

کلیسای سانتا ماریا دلا سلو

در ادامه در مورد این کلیسا می توان گفت که در بالاترین قسمت محراب کلیسا که به سبک باروک طراحی شده است، مجسمه مریم مقدس و کودک او قرار گرفته است.علاوه بر این، روی سقف محراب مرکزی نیز نقاشی از اسحاق، داوود، ابراهیم، جالوت، قابیل و هابیل را نیز می توان مشاهده کرد.این کلیسا محلی برای برپایی مهمانی ها و جشن ها به شمار می رود. زمان مراسم چون باید از سن مارکو به کلیسای سلو بروید و میان این دو ساختمان کانال گراند واقع شده است، پلی موقت در این روز در آنجا در حال بنا شدن است.

اشتراک:


نظر خود را بیان کنیدامتیاز گوگل یادتون نره :)