Call Usبمبئی و جاذبه های توریستی‌ دیدنی آن

(1 رای, میانگین: 5٫00 از 5)
دسته‌ها: بمبئی. سفر: آسیا.

نام بمبئی را همه ما شنیده ایم و می دانیم یکی از شهرهای کشور هند است. باید بدانید که بمبئی در کنار دهلی نو و آگرا از معروف ترین شهرهای هندوستان برای گردشگری است که جاذبه های توریستی جذاب آن می تواند برای هر یک از شما بسیار جذاب باشد.

بمبئی

بمبئی

در این مقاله قصد داریم شما را با بمبئی و جاذبه های توریستی‌ دیدنی آن آشنا کنیم؛ با سفرگستر همراه باشید.

دروازه هند، معروف ترین جاذبه بمبئی

معروف ترین جاذبه‌ای که می توانید در بمبئی ببینید بی شک همین دروازه هند است. دروازه هند که درواقع یادگاری از دوران استعمار و سلطه بریتانیا بر هند می باشد، در حال حاضر یکی از مناطق گردشگردی مهم در هند است که در سال ۱۹۲۴ میلادی بعنوان یادبود سفر پادشاه چهارم انگلیس و همسر وی به این کشور تاریخی قاره آسیا ساخته شه است. این منطقه از ان جهت که مربوط به ترک استعمارگران انگلیسی از هند نیز می باشد، برای مردم این کشور نیز ارزش والایی دارد.

مارین درایو، جاده ای تماشایی

اگر دوست دارید یک جاده ساحلی متفاوت ببینید، مارین درایو یکی از آنهاست. این جاده ساحلی بسیار زیبا که در زمان سلطه بریتانیایی ها به آن جاده گردنبند ملکه نیز گفته می‌شد از آن دسته مکان هایی است که دیدنش را توصیه شدید می کنیم؛ دلیلش هم این است که وقتی هوا تاریک می شود و چراغ ها روشن می گردد، این جاده همچون گردنبندی مزین با جواهر می درخشد و منظره ای را بوجود می آورد که نه تنها شما بلکه خود مردم هند را نیز به تعجب و حیرت وا می دارد.

مارین درایو

مارین درایو

چپاتی، تفریح‌گاهی بی نظیر

قبول دارید که رفتن به تفریح‌گاه نیز می تواند یک جاذبه توریستی محسوب شود؟ دیدنی ها و مراکز تفریحی بمبئی از موثرترین عوامل در جزب توریست این شهر می باشند. چپاتی که تفریحگاهی معروف در بمبئی در کنار دریاست، محل بسیار مناسبی برای تجمع خانواده ها جهت استراحت و سپری کردن اوقات فراغت می باشد.

همچنین باید به این مورد هم اشاره کنیم که در روبه‌روی چپاتی و در وسط آب دریا و نزدیک به ساحل، یک بت بزرگ هم ساخته شده است که عرض آن حدود ۲ متر و ارتفاع آن نزدیک به 4 متر است. نام این بت به زبان هندی سمندر کی بگوان به معنای خدای دریاست. بومیان اعتقاد دارند که اگر کسی در آب غرق شد، سه بار این بت را به زبان هندی صدا کند و در نتیجه نجات پیدا کند!

پرنس ویلز، موزه ای که باید دید

و اما موزه و تماشای یک دوره از تاریخ… موزه‌ای باشکوه با آثاری قابل توجه از ادوار مختلف تاریخ و هنر هند که با نمونه‌هایی از حیات وحش و آبزیان هندوستان همراه است. این موزه در میان سال‌های ۱۹۰۴ و ۱۹۱۴ بنا گردید که در بین جنگ جهانی اول بعنوان بیمارستان مورد استفاده قرار گرفت. معماری این بنا به سبک گوتیک بوده و از سنگ بازالت ساخته شده‌است. این بنا در میان باغ زیبایی تاسیس شده ‌است که پس از سفر پرنس ولز در ۱۹۰۵ به هندوستان به این نام نهاده شد.

موزه پرنس ویلز

موزه پرنس ویلز

ایستگاه قطار معروف ملکه ویکتوریا

اگر دوست دارید که بزرگ‌ترین ایستگاه قطار در بمبئی که اتفاقا یکی از بناهای دیدنی دوران استعمار بریتانیا هم هست را ببینید، نام ایستگاه ملکه ویکتوریا را به ذهن خود بسپارید. این بنای زیبا در ابتدا به‌عنوان قصری برای ملکه انگلستان ساخته شد اما اکنون ایستگاه اولیه و اصلی قطارهای برون و درون شهری بمبئی است.

اشتراک:


نظر خود را بیان کنیدامتیاز گوگل یادتون نره :)