Call Usسوغاتی های معروف کشور ارمنستان

(1 رای, میانگین: 4٫00 از 5)

یکی از کشورهایی که سفر کردن به ان لذت بخش می باشد کشور ارمنستان می باشد. این کشور دارای سوغاتی های بسیار زیادی برای هدیه دادن می باشد. این ممکن است برایتان عجیب باشد که به عنوان یک سوغاتی در کنار صنایع دستی و جواهرات گرانقیمت تزئینات آهنربائی را قرارداده ایم. اما تا زمانی که وارد یکی از فروشگاهها نشده اید و این لوازم زیبا را ندیده اید درباره اش قضاوت نکنید. این تزئینات کوچک نمادهایی هستند که از رویدادهای تاریخی یا فرهنگی و یا شاید مکانهای دیدنی ارمنستان ساخته شده است.در ادامه در مورد کشور ارمنستان، مطلب سوغاتی های معروف ارمنستان معرفی خواهیم کرد.

سوغاتی های معروف کشور ارمنستان

 

با داشتن چند یادگار زیبا از میان این وسایل میتوانید یاد بود زیبایی از سفرتان به ارمنستان در بازارهای ارمنستان داشته باشید که آن را روی کمد یا یخچال خانه تان بچسبانید و با دیدنش شگفتی های این سفر را در ذهن یادآوری کنید.در پایان امیدواریم که این مطلب توانسته باشد به شما در تصمیم گیری برای خرید سوغاتی کمکی نماید. چنانچه مایلید اطلاعات بیشتری دربارۀ خرید در ارمنستان در بازارهای ارمنستان، تاریخچه ، فرهنگ آن و دیدنی های این کشور به دست آورید میتوانید همراه ما در میان بقیۀ مقالات جستجو کنید بدون شک مطالب شگفت آوری را خواهید دید

میوه های خشک شده

در ارمنستان فقط کفش و کیف و لباس نیست که میتوانید به عنوان سوغات ارمنستان ببرید. اگر به بازار خشکبار این کشور سری بزنید و طعم میوه های خشک شده و هلو و آلو و زردآلوی آن را بچشید مجذوب آنها خواهید شد.شاید فکر کنید که میوه های خشک شده را در کشور خودمان هم میتوانیم تهیه کنیم اما اشتباه نکنید، مردم ارمنستان در خشک کردن میوه ها مهارت زیادی دارند. هرکجای شهر که باشید میتوانید مغازه های کوچک و بزرگی را ببینید که این میوه ها را عرضه میکنند. خوب است که در زمان بازگشت مقداری از این میوه های خشک شده نیز همراه داشته باشید. اما بهتر است قبل از خرید آنها را بچشید و از تازه بودن میوه ای که میخرید مطمئن شوید. این یک سوغات ارمنستان است

جواهرات ارمنی

از بهترین سوغاتی هایی که میتوان از خرید در ارمنستان تهیه نمود جواهرات زیبای ارمنی هستند. محصولاتی شگفت انگیز از کار و هنر ارمنستان که ذره ذرۀ آن با تاریخ و فرهنگ این مردم عجین شده است. چنین چیزی را نمیتوان تنها یک تکۀ زینتی از طلا یا نقره دانست. این جواهرات با تمام آنچه پیش از این از جواهرات دیده اید متفاوتند و هر نقشی که روی آنهاست مفهوم و معنای خودش را دارد. البته که چنین آثار زیبایی ارزان نخواهند بود اما اگر کمی جستجو کنید شاید بتوانید جواهری با قیمت مناسب نیز در میان آنها پیدا کنید.

http://royalplaza.am/edit/uploaded/3.jpg

 هنرهای دستی

در سفر به ارمنستان و شهر ایروان میتوانید انواع مختلفی از هدایا و سوغاتی ها را پیدا کنید. کافی است گشتی در شهربزنید. فروشگاههای بسیاری برای فروش صنایع دستی در این شهر تاسیس شده است. این فروشگاهها مجموعه ای آثار هنری مردم ارمنستان را به نمایش میگذارند. انواع مختلفی از ظروف سفالی چشم نواز، نقاشی های زیبا، انواع گلدوزی های سنتی و زیبا، سنگهای متنوع، جواهرات و گوشواره های چشم نواز .همچنین ظرفهای چینی و فنجانها و کاسه هایی که با دست رنگ شده اند ، عروسک های دست ساز و انواع مختلفی از جواهرات و حتی رخت آویزهای چوبی نیز در این فروشگاهها عرضه میشوند.در کنار همۀ این ها میتوانید و سنبل های ملی کشور ارمنستان را نیز ببینید که بسیار هنرمندانه ساخته شده اند.یادگارهایی زیبا از یک سفر خاطره انگیز.تعداد این فروشگاهها در شهرهای ارمنستان بسیار زیاد است و مکان مناسبی برای خرید یادبود سفر شما میباشند.

اشتراک:


نظر خود را بیان کنیدامتیاز گوگل یادتون نره :)