Call Usقلعه های معروف ارمنستان

(امتیازی ثبت نشده است)

براى پیوستن به این صومعه باید سوار طولانی‌ترین تله‌کابین جهان شد که از روى درّه‌ای با منظره‌های بی‌نظیر عبور می‌کند. افزون بر این چشمه‌های زلال، پل‌های طبیعى و قلعه‌های سنگى افسانه‌ای این مکان را به فراموش‌نشدنی‌ترین مکان ارمنستان مستحیل مسخ کرده است.  در ادامه در مطلب ارمنستان در مورد قلعه های معروف ارمنستان بیشتر صحبت خواهیم کرد.

صومعه‌ی باشکوه خور ویراپ (Khor Virap Monastery) در دامنه‌ی کوه آرارات، یکى از مقدس‌ترین پرستشگاه‌های ارمنستان است. چندین قرن پیش سینت گرگورى، تعمیددهنده و یکى از اعضاى کلیساى مسیحی و کاتولیک (باب تیست)، به جرم انتشار مذهب مسیحیت، ١٣ سال در این سیاه‌چال  با مارهاى سمى و عقرب‌ها، زندانى بود.

قلعه های معروف ارمنستان

صومعه جدید نوراوانک (Noravank) با کوه‌هایی که منظره‌ی پشت آن را تکمیل می‌کنند، حقیقتاً بیش از ٧ قرن عمر دارد. این خانقاه که در بین درّه‌ای از صخره‌های سرخ خیره‌کننده قرار دارد، هم چنان یکى از معروف‌ترین مکان‌های موردعلاقه‌ی گردشگران براى دیدار است.

صومعه‌ی تاتو که در قرن نهم خلق شد، با صخره‌های درست ارمنى احاطه‌شده است. براى وصل و انفصال به این عبادتگاه صوفیان رباط باید سوار طولانی‌ترین تله‌کابین جهان شد که از روى درّه‌ای با منظره‌های بی‌نظیر عبور می‌کند. افزایش بر این چشمه‌های زلال، پل‌های طبیعى و قلعه‌های سنگى افسانه‌ای این مکان را به فراموش‌نشدنی‌ترین مکان ارمنستان تغییر کرده است.

یکى از مکان‌های بی‌نظیر ارمنستان که به‌هیچ‌عنوان نباید از دست بدهید، هزارپله ى عظیم مجموعه‌ی کاسکاد (Cascade) ایروان است.  اتصال به بالاى این هزار پله کمى مشکل است ولى منظره‌ی فوق‌العاده‌ی شهر از بالاى پله‌ها، بطورکلی ارزش تحمل این سختى را دارد.

صومعه گغارد (Geghard Monastery) بایستى جزو مکان‌های دیدنى تورهاى ارمنستان باشد. این صومعه که از کندن و نیست صخره‌ها ساخته‌شده است، یکى از معنوی‌ترین مکان‌های ارمنستان است که فرصتى استثنایى براى  گردش و بازدید از غارهاى کوچک، نیایشگاه‌ها و اتاق‌های مخفى با حکاکی‌های زیبا است.

توریست‌های خارجى همیشه با دیدن معبد گارنى (Garni) شگفت‌زده می‌شوند؛ چراکه این معبد کپى فرضاً دقیقى از پارتنون یونانى (معبد الهه آتنا) است. این معبد اقامتگاه تابستانی شاهان و رعایا عیسوی بوده که بعدها در کنار آن گرمابه دار دلاک خلق شد که مقصد های معماری یونانی در آن نگرش باصره می شود

قلعه های معروف ارمنستان

سوان (Sevan) بزرگ‌ترین بحیره کوهستانى آب شیرین و یکى از دیدنی‌ترین جاذبه‌های گردشگرى ارمنستان است. طبق افسانه‌ها وقتى ارمنی‌ها در جنگ کفو عرب‌ها پیروز شدند، این بحیره پر از جسد سربازهای عرب شده بود که بر روى آب شناور بودند و بعدازاین رخداد بود که افراد بومى منطقه نام این دریاچه را سوان سیاه گذاشتند.

صومعه‌ی سوانانک (Sevanank Monastery ) در سال ٨٧۴ میلادى بر روى جزیره‌ای سنگى (شبه‌جزیره‌ی کنونى) در کنار بحیره سوان بنا شد. هرچند تخلیه‌ی آب این دریاچه در زمان شوروى موجب کاهش سطح آب این بحیره شد، اما این عبادتگاه صوفیان رباط همچنان دیدنى است.

اشتراک:


نظر خود را بیان کنیدامتیاز گوگل یادتون نره :)